Çarşamba, Şubat 8, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobiliPhone 14 Türkiye fiyatı dudak uçuklatacak! Latife mı gerçek mi?

iPhone 14 Türkiye fiyatı dudak uçuklatacak! Latife mı gerçek mi?

Apple bu yıl merakla beklenen serisi iPhone 14‘ü tanıtacak. Serinin ülkemizde hangi fiyatla piyasaya sürüleceği ile ilgili ise farklı beklentiler mevcut. Dolar kurundaki artış sebebiyle iPhone 13 serisi bile dudak uçuklatan fiyatlara satılıyor.

Ortaya atılan bir iddiaya göre 14 serisinin fiyatları 13 ile aynı olacaktı. Ancak durum böyle olsa dahi oynak dolar kuru sebebiyle bizde fiyatlar bambaşka olacak. Doğu Asya basınından gelen bir iddiaya göre Apple, iPhone 14 ana modelinde fiyatta değişiklik yapmayacak.

Şu anda piyasada olan mevcut iPhone 13 modeli ile aynı fiyattan satılması beklenen iPhone 14 serisi Türkiye için farklı bir fiyat skalasına sahip olacak. iPhone 14, dolar bazında iPhone 13 ile aynı fiyattan satışa sunulsa bile oynak kur sebebiyle bizdeki fiyat dudak uçuklatacak.

Naver isimli güvenilir bir kaynak olan blog yazarı Apple’ın satışlarını artırmak için fiyatta değişiklik yapmamayı planladığını iddia ediyor. Zira şirket global anlamda çip krizi ve artan enflasyon derken zor günler geçiriyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar