Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaMobiliPhone 15 sınırlamalı şarj özelliğine sahip olabilir

iPhone 15 sınırlamalı şarj özelliğine sahip olabilir

iPhone 15 serisi nihayet lansmanıyla hayranlarını heyecanlandırdı. Yeni model, USB Type-C portu ve 3nm sürecinde üretilen Apple A17 Bionic yonga seti üzere öne çıkan özelliklere sahip. Fakat yazılım tarafında netleşmeyen birtakım hususlar var. 9to5Mac sitesi, iOS 17 RC kodunda bu telefon için pil sıhhatini uzatmayı amaçlayan bir özelliğin yer aldığını belirtiyor.

Bu özellik, gece uzunluğu şarj edenler için pilin ömrünü artırabilir. iOS işletim sistemi, pilin yüzde 100’e ulaştığını kullanıcıya bildiriyor lakin şarjı sınırlayamıyordu. Şayet iPhone 15 serisinde bu özellik varsa, kullanıcılar için büyük bir avantaj olacak.

iPhone 15 sınırlamalı şarj özelliğine sahip olabilir

Bu usul bir özellik, Android telefonlarda ve kimi laptoplarda aslında mevcut. Hatta, kimi Android aygıtları şarj alışkanlıklarınızı öğrenerek optimize edilebilir pil şarjı sağlıyor. MacOS işletim sisteminde de üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla misal bir özellik mevcut lakin bu uygulamaların ne kadar tesirli olduğu belgisiz.

Bu özelliğin eski iPhone modelleriyle uyumlu olup olmayacağı şimdi net değil. Bilhassa USB Type-C irtibatı olmayan eski modeller için bu özellik geçerli olmayabilir. Tam bilgi için iOS 17’nin 18 Eylül’de yayınlanmasını yahut 22 Eylül’de iPhone 15‘in lansmanını beklememiz gerekiyor. Kesin bilgi olmadığı için, bu bilgileri temkinli bir halde kıymetlendirmekte yarar var.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar