Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaMobiliPhone 16 Pro Modelleri, Daha Büyük Ekranlarla Gelebilir!

iPhone 16 Pro Modelleri, Daha Büyük Ekranlarla Gelebilir!

Apple hayranları, bir süredir eylül ayına odaklanmış durumdalar. Bunun nedeni, şirketin eylül ayında bir lansman gerçekleştirip, bu lansmanda iPhone 15 ailesini tanıtacak olması. Hal böyleyken iPhone 15 ailesi ile ilgili iddialar kazanının kaynıyor olması pek de sürpriz değil. Ancak yaşanan yeni bir gelişme gerçekten de sürpriz oldu.

Ekran endüstrisinin güvenilir sızıntı kaynakları arasında yer alan Ross Young, ABD merkezli teknoloji devinin 2024 model iPhone modellerinde dikkat çeken bir karara imza atacağını söyledi. Young’ın iddiasına göre iPhone 16 Pro ile iPhone 16 Pro Max, iPhone 15 Pro ailesine kıyasla daha büyük ekrana sahip olacak. Ancak buradaki büyüklükten kastımız, ondalık düzeyde.

iPhone 16 Pro modelleri 0,2 inç büyüyecek!

Meral Erden: Iphone 16 Pro Modelleri, Daha Büyük Ekranlarla Gelebilir! 1

*Konsept tasarım.

Ross Young tarafından yapılan açıklamaya göre iPhone 16 Pro 6,3, iPhone 16 Pro Max ise 6,9 inç ekran boyutuna sahip olacak. Buna göre, Apple, Pro modellerinin ekran boyutunda 0,2 inç büyütme yapacak. Şunun altını çizelim; Apple, bir sürpriz olmazsa iPhone 15’te ekran boyutlarına dokunmayacak.

Şunu da eklemekte fayda var; Ross Young, iPhone 16 ve iPhone 16 Plus (ihtimal dahilindeki model) ile ilgili hiçbir şey söylemedi. Eğer bu iddia sadece Pro modelleri kapsayacak olursa, Apple önümüzdeki yıl itibarıyla 4 ekran boyutunu tüketicilerle buluşturacak. Böylelikle tüm tüketiciler, kendilerine en uygun boyuttaki iPhone’u satın alma imkanı yakalamış olacaklar.

iPhone 16’daki ekran boyutları şöyle olabilir:

  • iPhone 16: 6,1 inç
  • iPhone 16 Plus: 6,7 inç
  • iPhone 16 Pro: 6,3 inç
  • iPhone 16 Pro Max: 6,9 inç

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar