Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaMobiliPhone artık dünyaya meydan okuyor!

iPhone artık dünyaya meydan okuyor!

Akıllı telefon denilince akla ilk gelen modellerden biri olan iPhone, hemen her bölgede üstünlüğünü kabul ettirmeyi başarıyor. Bugüne kadar Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çoğu zaman en çok satılan model olmayı başaran iPhone serisi cihazlar, benzer bir başarıya Çin’de imza attı.

Çin’de 1-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen ve oluşan hacimle Amerika Birleşik Devletleri’nin ünlü Black Friday’ini bile geride bırakan 6.18 festivalinde gerçekleşen satışlara ilişkin veriler ortaya çıkmaya başladı.

iPhone artık dünyaya meydan okuyor!

Buna göre 18 gün boyunca süren festivallerde en çok satılan akıllı telefon markası Apple’ın iPhone’u oldu. Belki ilk etapta bu sonucu olağan karşılayabilirsiniz ancak Amerikalı teknoloji devinin, Xiaomi, Oppo, Huawei gibi rakiplerini kendi ülkelerinde ve kendi festivallerinde alt etmesi hiç de kolay değil.

Bununla birlikte festival boyunca toplam 14 milyon adet civarı akıllı telefonun satıldığını ve iPhone modellerinin tek başına bu satışların 7 milyonunu karşıladığını düşünecek olursak, Apple’ın başarısı hepten tartışmasız bir zafer haline bürünüyor.

Çin kaynaklarından paylaşılan bilgilere göre, Apple’dan sonra ikinci sırayı Xiaomi alırken Honor ise üçüncülük sırasını diğer büyük isimlerden söküp almış. Vivo festivalin en çok satılan 4. Markası olmayı başarırken, özellikle ülkemizdeki pazar payını günden güne arttıran Oppo ise, bu listede kendine ancak 5. sırada yer bulabilmiş.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar