Cuma, Mart 24, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobiliPhone kullanıcıları dikkat! Tüm kurallar değişti

iPhone kullanıcıları dikkat! Tüm kurallar değişti

Şu anda, yenileme zamanı geldiğinde bir abonelik önceki ödemenizden daha pahalıysa, kullanıcının fiyat artışını açıkça kabul etmesi gerekir, aksi takdirde abonelik otomatik olarak durdurulur.

Ancak ileriye dönük olarak, geliştiriciler – “belirli özel koşullar altında ve önceden kullanıcı bildirimi ile” – müşteri herhangi bir işlem yapmadan, bir aboneliğin fiyatını artırabilir, böylece hizmette herhangi bir kesinti olmasını önleyebilir. Apple‘ın bahsettiği “özel koşullar”, fiyat artışının yılda bir defadan fazla olmamasını, abonelik fiyatının 5 ila %50’sini veya yıllık maliyetin 50 ila %50’sini aşmamasını ve yerel yasalara göre izin verilmesini gerektiriyor.

Kullanıcı, bir fiyat artışı olacağı konusunda bilgilendirilecek, ancak yalnızca aboneliğini bu gerçekleşmeden önce iptal etmek isterse hızlıca harekete geçmesi gerekiyor. Apple, “Bu durumlarda Apple, kullanıcıları e-posta, anında iletme bildirimi ve uygulama içindeki bir mesaj da dahil olmak üzere her zaman önceden bir artış konusunda bilgilendirir” diye açıklıyor. “Apple ayrıca, tercih edilirse abonelikleri nasıl görüntüleyeceklerini, yöneteceklerini ve iptal edeceklerini kullanıcılara bildirmek istiyor.”

Eşiklerin üzerinde, yıllık limiti aşan veya yasaların gerektirdiği bölgelerde meydana gelen fiyat artışlarında, üyelerin daha yüksek maliyetler oluşmadan tercih yapması gerekir. Abonelikler bir sonraki fatura döneminde yenilenmeyenler için yenilenmez, ancak kullanıcılar uygulama, iOS Ayarları veya Mac’teki App Store’dan kolayca yeniden abone olabilirler.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar