Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaMobiliPhone kullanıcıları şimdilerde “şişen batarya” kabusu yaşıyor

iPhone kullanıcıları şimdilerde “şişen batarya” kabusu yaşıyor

Apple, yeni bir eser piyasaya sürerken ekseriyetle son teknolojileri entegre etmek yerine, kullanıcılara daha evvel piyasada olan lakin geliştirilmiş özelliklere sahip eserler sunar. Bu yaklaşım, birtakım kullanıcılar tarafından eleştirilse de, yeni sistemlerin meselelere yol açmasını ve kullanıcı tecrübesini olumsuz etkilemesini önlemek için bir itimat duygusu yaratır. Lakin, Apple’ın da tüm sıkıntıları büsbütün ortadan kaldırabilmesi mümkün olmayabilir. Kısa bir müddet evvel, iPhone 13 ve iPhone 14 Pro modellerinde altı ay sonrasında önemli batarya şişme sıkıntıları yaşandığı bildirildi.

Bazı iPhone kullanıcıları, internet üzerinden iPhone 13 ve iPhone 14 Pro modellerinde önemli batarya şişme meseleleri yaşadıklarını rapor ettiler. Bu kullanıcılar, aygıtlarını olağan kullanım şartlarında kullanmalarına karşın bu sorunun ortaya çıktığını belirttiler. Bilhassa, geçen yıl Aralık ayında bir iPhone 14 Pro satın alan bir kullanıcı, aygıtının bataryasının önemli formda şiştiğini ve bu durumun Apple’ın batarya kalitesi ile ilgili bir sorun olduğunu belirtti.

Şinasi Kaya: Iphone Kullanıcıları Şimdilerde “Şişen Batarya” Kabusu Yaşıyor 1

iPhone kullanıcıları şimdilerde “şişen batarya” kabusu yaşıyor

Bu şişme o kadar önemli bir hale gelmişti ki, ekranın açılmasına neden olmuştu. Fakat, kullanıcının tezlerine nazaran, Apple’ın müşteri hizmetleri probleme sorumlu bir biçimde yaklaşmayı reddetti. Kullanıcı, Apple’ın teknik dayanağını üç kere aradığını belirtti. Üst seviye bir danışman, şayet batarya probleminin bir kalite sorunu olduğu kanıtlanırsa, aygıtı değiştireceklerini belirtti, lakin daha sonra bu durumu reddetti.

Kullanıcıların paylaştığı fotoğraflar, iPhone 14 Pro’nun ekranının şişmiş batarya nedeniyle çıkıntı yaptığını gösteriyor. Öbür iPhone 14 Pro kullanıcıları da batarya şişme sıkıntısıyla karşılaştıklarını belirtmişler ve aygıtlarını şirketin müşteri hizmetlerine göndermişler. Lakin, Apple, bu şikayetleri reddetti ve aygıtları geri gönderdi.

Geri dönen aygıtlarda, batarya şişme sorunu ortadan kalkmış görünüyordu, lakin batarya “bilinmeyen bir bileşen” olarak görüntüleniyordu. Bakalım Apple cephesinden bu savlara yönelik rastgele bir açıklama gelecek mi?

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar