Cumartesi, Temmuz 2, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobiliPhone SE 2022, Sökme Testinden 5,5 Onarılabilirlik Puanı Aldı

iPhone SE 2022, Sökme Testinden 5,5 Onarılabilirlik Puanı Aldı

Modern akıllı telefonların çoğunu sökmek oldukça zorlu bir iştir. Ekran yapıştırıcısının gevşemesi için çerçeveyi ısıtmak, ekranı çıkarmak ve ardından vidaları ve konektörleri çıkarmak… Bu nedenle PBKreviews YouTube kanalı, iPhone SE 2022 modelinin tamir edilebilirliğini test etti.

GSM Arena’nın paylaşmış olduğu ilgili habere göre, iPhone SE 2022, PBKreviews tarafından gerçekleştirilen sökme testi videosunda, ortalama olarak 10 üzerinden 5,5 tamir edilebilirlik puanı elde etti. Bununla birlikte benzer görünümlü iPhone SE 2020’nin bazı parçalarının, yeni nesil iPhone SE’nin bazı parçalarıyla uyuştuğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Hem boyut hem çözünürlük hem de konektörler açısından aynı olan 2020 model iPhone SE’nin ekranı yeni nesil iPhone SE’ye takıldığında açılıyor, ancak düzgün bir şekilde işlev görmüyor. Spesifik olarak belirtmemiz gerekise ekranın dokunmatik girişi çalışmıyor.

İlginç bir şekilde yeni nesil iPhone SE modelinin bataryasının kapasitesi, 2020 model iPhone SE’nin batarya kapasitesinden yaklaşık olarak %10 daha büyük. Yeni nesil iPhone SE 2.018 mAh’lik bir bataryaya sahipken iPhone SE 2020 ise 1.821 mAh’lik bir bataryaya sahipti.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar