Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobiliPhone SE 3’ün tasarımı netleşmeye başladı

iPhone SE 3’ün tasarımı netleşmeye başladı

Kısa süre önce dünyanın ilk 3 trilyon dolarlık şirketi ünvanının sahibi olan Apple, yeni ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda yakın zamanda merakla beklenen iPhone SE 3 modelinin tanıtılması beklenirken, yaklaşan akıllı telefonun tasarımı da kısa süre önce büyük ölçüde belli oldu.

iPhone SE 3’ün tasarımı nasıl olacak?

”Düşük maliyetli iPhone” konseptini benimseyen iPhone SE serisinin güncel teknik özelliklere sahip yeni üyesi, en çok da tasarım tarafında çeşitli iddialar ve raporlarla gündeme geliyor. Özellikle akıllı telefonun iPhone 11 serisine benzer şekilde nispeten modern bir tasarımla geleceği, bunun aksine 2020 yılında piyasaya sürülen selefi ile aynı tasarıma sahip olacağına yönelik iddialar geçerliliğini koruyor.

Ancak şirkete yakın kaynaklardan gelen raporlara göre, şu an için ikinci iddia daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Yani iPhone SE 3, selefiyle aynı tasarım çizgisinde kullanıcılarının karşısına çıkacak. Ancak görece eski kalmış bu tasarıma rağmen en yeni iPhone modellerinde kullanılan teknik özellikleri bünyesinde barındıracak.

iPhone SE 3, Apple’ın şimdiye kadarki en ucuz 5G özellikli akıllı telefonu olacak. Öte yandan şu an için şirketin en güçlü mobil işlemcisi konumundaki Apple A15 Bionic’ten güç alacak. Bunun yanı sıra 4.7 inç büyüklüğünde LCD panelle gelecek. Aynı zamanda söz konusu panel tipini kullanan son iPhone modeli olacak.

Şinasi Kaya: iPhone SE 3’ün tasarımı netleşmeye başladı 1

Akıllı telefonda kullanılması beklenen Touch ID konusunda ise iki ihtimal üzerinde duruluyor. Birincisi orta tuşa konumlandırılması, ikincisi ise son dönemde orta segment telefonlarda sıklıkla tercih edilen güç düğmesinin üzerine entegre edilmesi. Ancak burada klasik şekilde ilk ihtimalin daha ağır bastığını söylemek mümkün.

iPhone SE serisi özelinde beklenen tasarım değişikliği önümüzdeki yıllarda yaşanması muhtemel. Zira Apple, 2024 yılında çıkarmayı planladığı serinin yeni modelinde iPhone 11 serisi ile hayatımıza giren modern tasarım çizgilerini kullanıcıların beğenisine sunacak.

Son olarak iPhone SE 3’ün tanıtılacağı etkinliğin iPhone 14 serisinden bağımsız olarak bu yılın ilk çeyreğinde düzenlenmesi bekleniyor. Hatta cihaz, mart ayının sonlarına doğru özel bir lansmanda vitrine çıkabilir.

Kaynak:  Shiftdelete

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar