Cuma, Mart 24, 2023
Google search engine
Ana SayfaOtomobilİsmi Yanlış Yazılan Araba Markaları Belirli Oldu

İsmi Yanlış Yazılan Araba Markaları Belirli Oldu

Otomobiller, dünyadaki pek çok kişinin ilgisini çekiyor ve insanlar, pek çok yerde otomobillerle ilgili konuşuyorlar. Ancak otomobil dünyasındaki kelimeleri kullanmak her zaman çok da kolay değil. Özellikle de marka isimlerini yazmak kimi zaman problem olabiliyor. Bunun farkında olan Confused, dikkat çeken bir araştırma gerçekleştirdi. Bu araştırma, yazarken en çok hata yapılan otomobil markalarını kapsıyordu.

Mayıs 2022’yi kapsayan araştırma, en çok yazım yanlışının Hyundai için yapıldığını gözler önüne serdi. Öyle ki internet kullanıcıları, geçtiğimiz ay boyunca bu kelimeyi tam 2.249.400 kez yanlış yazmışlardı. En popüler yanlışlıklar ise “Hundai” ve “Hyndai” şeklindeydi. Bu markayı, Volkswagen takip etti. 1.156.700 kez yanlış yazılan marka, internette “Wolksvagen” ve “Volkswagon” olarak aratılmıştı…

Tesla bile yanlış yazılıyor

Meral Erden: İsmi Yanlış Yazılan Araba Markaları Belirli Oldu 1

Yapılan araştırma, bazı ilginç hataları da ortaya çıkardı. Örneğin internet kullanıcılarının en çok yazım yanlışı yaptığı6. marka Tesla. Telaffuzunda da bir zorluk olmayan marka, ısrarla “Telsa” olarak yazılıyordu. İnternet kullanıcıları, Ford yerine Fird, Volvo yerine Volvi, Toyota yerine ise Totota gibi isimler yazdılar.

Peki sizin bunlar gibi karşılaştığınız hatalar var mı? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz…

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar