Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana Sayfaİnternetİzlenme uğruna uçak düşüren YouTuber için 20 yıl mahpus cezası

İzlenme uğruna uçak düşüren YouTuber için 20 yıl mahpus cezası

İnanç Can Çekmez: İzlenme Uğruna Uçak Düşüren Youtuber Için 20 Yıl Mahpus Cezası 1 Birtakım şeylerin bir hududu var lakin görünüşe nazaran sanal dünyada bu hudutlar giderek bulanıklaşıyor. ABD Adalet Bakanlığı yaptığı duyuruda bir YouTuber’ın, izlenme ve sponsorluk parası için kasıtlı olarak düşürdüğü bir uçağın enkazını yok ederek federal bir soruşturmayı engellemekten hatalı bulunduğunu açıkladı.

YouTuber’a 20 yıl mahpus cezası

İnanç Can Çekmez: İzlenme Uğruna Uçak Düşüren Youtuber Için 20 Yıl Mahpus Cezası 3 29 yaşındaki Trevor Jacob, uçak kazasının görüntüsünü Aralık 2021′de YouTube’da yayınladı ve bunun bir kaza olduğunu ima etti. Görüntü bugüne kadar 3 milyondan fazla izlendi. Jacob yaptığı, görüntüyü bir eser sponsorluğu muahedesinin modülü olarak çektiğini söyledi. Ve artık ABD Adalet Bakanlığı, kendisine 20 yıla kadar mahpus cezası vermeye hazırlanıyor. Jacob ise yaptığı muahedede uçağın bir sponsorluk için düşürüldüğünü kabul etti.

Jacob uçuşa geçmeden evvel uçağı görüntü kameralarla, kendisini de paraşüt, görüntü kamera ve selfie çubuğu ile donattı. Uçuşun yaklaşık 35. dakikasında kendini uçaktan fırlatan Jacob, uçağın ulusal ormanlıkta bulunan kuru çalılık bir alana düşüşünü kayda aldı. Jacob daha sonra kameralarını ve kayıtlarını kurtarmak için kaza mahalline gitti.

İnanç Can Çekmez: İzlenme Uğruna Uçak Düşüren Youtuber Için 20 Yıl Mahpus Cezası 5 Jacob’ın kurgulanmış kazası burada bitmedi. Kendisi olayı yetkililere bildirmek için iki gün bekledi; Raporda olayı yanlış bir biçimde, kaza olarak tanımlayan YouTuber, ayrıyeten enkazın nerede olduğunu bilmediğini söyledi. Akabinde, yetkililer kendisine enkazdan sorumlu olduğunu aktardı. Yapılan açıklamada Jacob’un enkazın yerini esasen bildiği ve helikopterle geri dönerek enkazı emniyete alıp kaldırdığı ve daha sonra da imha ettiği belirtiliyor. Jacob’un önümüzdeki haftalarda birinci duruşmasına çıkması bekleniyor. Bu ortada 23 Aralık 2021’de yayınlanan görüntü hala yayında ve 3,6 milyon defa izlendi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar