Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaBilimJack Dorsey: Facebook Bitcoin’e odaklanmalıydı

Jack Dorsey: Facebook Bitcoin’e odaklanmalıydı

Şinasi Kaya: Jack Dorsey: Facebook Bitcoin’e odaklanmalıydı 1

Facebook ya da çatı şirketi Meta’nın 2019 yılında kripto paralara herkesin kolay bir şekilde erişmesi için hayata geçirdiği Libra stabil kripto para projesi tarihe karıştı. Düzenleyici kurumların büyük tepkileri sonrası geri adım atan Facebook, projeyi Diem adıyla bağımsız bir organizasyona devretmişti. 

Jack Dorsey’den eleştiri geldi

Geçtiğimiz haftalarda Diem projesinin tamamen kapatıldığı ve taşınmaz varlıkların 180 milyon dolara satıldığı gündeme gelmişti. Mühendisler ise farklı projelere kaydırıldı. Böylece yenilik getirmek isteyen proje çöp oldu. 

Jack Dorsey ise Facebook’un Diem projesindeki yaklaşımını eleştiriyor. Başlangıçta Facebook’un haklı nedenleri olduğunu belirten Dorsey, kendi parasını oluşturmak yerine açık kaynak olan Bitcoin gibi bir protokolü benimsemesinin çok daha doğru bir hareket olacağını vurguladı. 

Jack Dorsey en başından bu yana Bitcoin’in geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışıyor. Geliştiricilere sürekli destek veren ünlü isim ayrıca bu doğrultuda bir DEX borsası da hayata geçirecek. Bitcoin ağının hem çok hızlı hem de en geniş benimsenme potansiyeline sahip olduğunu düşünen ünlü isim Facebook’un bu açıdan büyük zaman ve enerji harcadığını dile getiriyor. 

Bitcoin’in yaygın kullanımının Meta’ya ait hizmetlere de önemli katkılarının olacağını öne süren Dorsey, önümüzdeki bir kaç yıllık süreç boyunca Bitcoin’in yaygınlaşması için elinden geleni yapacağını da sözlerine ekliyor. 
 

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Facebook Diem projesine eleştiri geldi

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar