Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaOtomobilJaguar ve Land Rover Birleşiyor! İşte Yeni İsim ve Logo - Webtekno

Jaguar ve Land Rover Birleşiyor! İşte Yeni İsim ve Logo – Webtekno

Lüks otomobil üreticisi Jaguar ile lüks SUV üreticisi Land Rover’ın bir süre önce başlattığı dönüşüm sürecinde önemli bir kilometre taşı geride kaldı. Bugüne kadar “Jaguar Land Rover” olarak isimlendirilen marka, artık “JLR” olarak anılacak. Öte yandan; ilerleyen yıllarda araçlarda kullanılacak yeni logo da belli oldu. Gelin hep birlikte otomotiv sektöründeki dikkat çeken bu gelişmeye yakından bakalım.

Jaguar Land Rover, nisan ayında 18 milyar dolarlık bir dönüşüm projesi başlattı. Bu dönüşümün amacı, her iki markaya ait araçları da elektrik dönüşümüne uygun hale getirebilmekti. Bu bağlamda; fabrikalarda elektrikli otomobil dönüşümü için gerekli çalışmalar yapıldı. Elbette elektrikli otomobiller için platform inşa etme çalışmaları da çoktan başladı. İşte bu 18 milyar dolarlık dönüşüm parçasının bir bölümünü de yeniden markalaşma oluşturuyordu. An itibarıyla bu süreç tamamlanmış oldu.

JLR logosu böyle görünecek:

Şinasi Kaya: Jaguar Ve Land Rover Birleşiyor! İşte Yeni İsim Ve Logo - Webtekno 1

Edinilen bilgilere göre yeni marka, araçların kalitesiyle ilgili hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Hatta Land Rover tarafından üretilecek SUV’lar da uzunca bir süre daha kendi logosunu kullanacak. Ancak takvimler 2025 yılını gösterdiğinde bu durum değişebilir. Çünkü 2025 yılında bir yandan ilk elektrikli Range Rover, diğer yandan da 3 tam elektrikli Jaguar ile tanışacağız. Kesin olmamakla birlikte; bu araçlarda JLR markasını ve yeni logoyu görebiliriz.

Şinasi Kaya: Jaguar Ve Land Rover Birleşiyor! İşte Yeni İsim Ve Logo - Webtekno 3

Jaguar ile Land Rover cephesinde başlayan yeni dönem, orta vadede önemli bir amaca hizmet ediyor. JLR, 2030 yılına geldiğimizde tam elektrikli ilk lüks marka olmayı amaçlıyor. Eğer bu gerçekleşirse, JLR tarafından piyasaya sürülecek araçların önümüzdeki yıllarda gündeme bomba gibi düşebileceğini söyleyebiliriz. Ancak şimdilik bir süre daha beklememiz gerekecek.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar