Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaDonanımKaçakçılıkta son nokta: 1.5 milyon TL pahasındaki Nvidia GPU'lar canlı ıstakozların ortasına...

Kaçakçılıkta son nokta: 1.5 milyon TL pahasındaki Nvidia GPU’lar canlı ıstakozların ortasına gizlendi

İnanç Can Çekmez: Kaçakçılıkta Son Nokta: 1.5 Milyon Tl Pahasındaki Nvidia Gpu'Lar Canlı Istakozların Ortasına Gizlendi 1 Çin, donanım kaçakçılığı konusunda üstüne tanımıyor ve bu bahiste hayli yaratıcı teşebbüslerde bulunuyor. Sayısız kaçakçılık haberlerine husus olan ülkede çoğunlukla bellek, işlemciler ve grafik kartları kaçakçılığı yapılıyor. Bunun nedenlerinden birisi de ABD hükümet yetkililerinin direktifleriyle ülkenin birkaç şirketle kontağı kesildiği için maliyetlerin artması.

Canlı ıstakozlar Çin sonundan geçirilmesinde yardımcı oluyor

The Resigter’a nazaran, yakın tarihli bir kaçakçılık teşebbüsünde 200 adet ve toplam 280 kg yükündeki canlı ıstakoz kargosunda, 70 tane NVIDIA Quadro K2200 GPU saklanmış.

Akıllara şaşkınlık veren olayda ıstakozlar, Hong Kong-Zhuha-Macao Köprüsü’nü geçmeye çalışan bir minibüsle taşınıyor. Bu köprü, Pearl River Deltası etrafındaki 55 kilometrelik yolları ve tünelleri birleştiren bir pozisyonda. Hong Kong Gümrüğü tarafından ele geçirilen ekran kartlarının toplam bedelinin ise 76.500 $ olduğu kestirim ediliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar