Salı, Ekim 4, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilKarşınızda iPhone 14 ile gelecek olan çentiksiz yeni kuşak tasarım!

Karşınızda iPhone 14 ile gelecek olan çentiksiz yeni kuşak tasarım!

Şinasi Kaya: Karşınızda iPhone 14 ile gelecek olan çentiksiz yeni kuşak tasarım! 1

Apple, önümüzdeki ay yeni iPhone SE modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Ancak herkesin gözü Eylül ayında piyasaya çıkacak olan iPhone 14 modellerinde. Zira şirketin iPhone X ile hayatımıza soktuğu Face ID ve ekrandaki çentiğin ortadan kalkması bekleniyor. Ancak iPhone 14 ekranı beklentilerini tam olarak karşılamayabilir.

Şinasi Kaya: Karşınızda iPhone 14 ile gelecek olan çentiksiz yeni kuşak tasarım! 2

iPhone 14 modellerinin kamera deliği beklenenden daha büyük olabilir.

Apple’ın bu yıl tanıtacağı yeni iPhone 14 ailesinde Pro modelleri ile diğerleri arasındaki fark giderek açılacak. Ortaya çıkan sızıntılar ilk olarak 120 Hz ekran yenileme hızına sahip ProMotion ekranların yalnızca Pro modellerinde olacağını söyledi.

Şinasi Kaya: Karşınızda iPhone 14 ile gelecek olan çentiksiz yeni kuşak tasarım! 3

Sonrasında ise bu yıl mini bir model görmeyeceğimiz, onun yerine 14 Max adlı yeni bir cihazın seriye katılacağı iddia edildi. Bu nedenle mini olarak bildiğimiz cihazların 2023 yılında tanıtılması beklenen 4. nesil SE modellerine evrileceği söyleniyor.

Şinasi Kaya: Karşınızda iPhone 14 ile gelecek olan çentiksiz yeni kuşak tasarım! 4

Ama belki de kullanıcıları en çok etkileyecek olan fark çentik olacak. Ortaya çıkan ilk haber, şirketin yeni iPhone 14 serisindeki tüm cihazlarda çentiği kaldıracağı ve bunun yerine delikli ekran teknolojisine geçerek ön kamerayı FaceID sensörleriyle ekranın bir parçası haline getireceği iddia edildi.

Ekran üreticisinin yeterli imkanı olmadığı, bu nedenle iPhone 14 ve 14 Max’in iPhone 13’ün çentikli ekranını kullanacağı, 14 Pro ve 14 Pro Max‘in ise delikli ekrana geçeceği söylendi. Bu nedenle, bu iddia aslında ProMotion sorununu destekledi.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar