Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaİnternetKimi web sitelerinde koca koca boş kutular görüyor olabilirsiniz; bunun nedeni Twitter'ın...

Kimi web sitelerinde koca koca boş kutular görüyor olabilirsiniz; bunun nedeni Twitter’ın yaptığı değişiklik…

Bir siteye embed edilmiş (katıştırılmış) bir tweet, Twitter üzerinde silindiğinde oluyor? Kısa süre öncesine kadar, silinen metin formatlanmamış metin olarak görünüyordu. Twitter, işte bu konuya el attı ve silinen tweet’lerin web sitelerinde nasıl görüneceğini değiştirdi.

Mart ayından beri, içinde silinmiş tweet’ler yer alan bir tweet dizisi web sitelerinde görüntülenirken, yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi, boş kutular olarak görünüyor. başka bir deyişle artık, silinmiş tweet’leri okumak mümkün değil.

Twitter ürün müdürü Eleanor Harding bu değişikliğin, “Tweet’lerini silen insanların seçimlerine saygı göstermek için” yapıldığını belirtiyor. Ancak bu aynı zamanda, onları gönderen hesabın askıya alınması gibi başka nedenlerle kaldırılan tweet’leri de etkiliyor.

Twitter, silinen tweet’lerin paylaşılan görüntülerini boşaltmak için gömülü Javascript’ini kullanıyor. Orijinal metni görmek istiyorsanız, bunu tarayıcınızda Javascript’i devre dışı bırakarak yapabilirsiniz…

Kaynak:  Chip

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar