Çarşamba, Aralık 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilLeica ile Xiaomi paydaşlığı netleşti! İşte tüm ayrıntılar

Leica ile Xiaomi paydaşlığı netleşti! İşte tüm ayrıntılar

Telefon üreticileri ve kamera şirketleri arasında yapılan ortaklıklar zaman zaman ilgi çekici olabiliyor. Görünüşe göre Leica da başka bir akıllı telefon üreticisiyle ortak olmak istiyor.

Leica ile Xiaomi ortaklığı netleşti! İşte tüm detaylar

Meral Erden: Leica ile Xiaomi paydaşlığı netleşti! İşte tüm ayrıntılar 1

Zaten birkaç aydır bu konuyla ilgili söylentiler vardı, şimdi ise detaylar netleşti. Netleşen detaylar neticesinde Xiaomi 12 Ultra‘nın kamera modülü Leica markalı olacak. Ortaya çıkan bilgiye göre Xiaomi’nin Çin MIUI ROM’unda yerleşik olan Galeri Düzenleyici uygulamasına bir detay ortaya çıktı. Uygulamanın kodunda bulunan şey doğrudan Leica ile ilgili çeviri dizeler. Söz konusu dizeler, fotoğrafları ve videoları düzenlerken kullanılabilecek filtrelere atıfta bulunuyor. Bu da telefonun ortak markasının yanı sıra Xiaomi tarafından pazarlanan Leica markalı bazı filtreleri görmeyi beklememiz gerektiği anlamına geliyor. Bu elbette özel bir şey değil, diğer telefon üreticileri de daha önce aynı şeyi yapmıştı.

Xiaomi gerçekten de Leica ile ortak olacak gibi görünse de, bu ortaklığın kapsamı hala belirsiz. Bu sadece bir telefonda Leica logosunu takmak, kamera ve galeri uygulamalarına Leica’dan ilham alan filtreler eklemek anlamına mı gelecek yoksa daha fazlası mı göreceğiz. Yoksa Xiaomi, rakiplerine kıyasla 12 Ultra’nın görüntüleme ve video çıkışını iyileştirmek için gerçekten Leica ile işbirliği yapacak ve onun uzmanlığını kullanacak mı? Tüm bu soruların cevabını yakında göreceğiz.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar