Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaOtomobilLexus LBX Tanıtıldı: İşte Özellikleri! - Webtekno

Lexus LBX Tanıtıldı: İşte Özellikleri! – Webtekno

Japonya merkezli otomotiv devi Toyota’nın lüks markası Lexus, bugün yepyeni bir otomobil tanıttı. “LBX” olarak isimlendirilen B-SUV, şirketin bu segmentteki ilk modeli olarak karşımıza çıktı. Tüketicinin crossover tutkusuna daha fazla kayıtsız kalmayan Lexus, LBX ile ürün gamını nispeten uygun fiyatlı B-SUV bir modelle daha da genişletmiş oldu.

Lexus LBX, markanın tasarım dilini benimseyen bir otomobil. Bu bağlamda; petekli iri ızgara ve kavisli yapı, aracın Lexus olduğunu anlamınızı sağlıyor. Çok hafif de olsa Tesla’yı andıran LED farlar, araca oldukça sevimli bir tarz kazandırmış durumda. Lexus LBX, hiç fena görünmüyor.

Karşınızda Lexus LBX

Meral Erden: Lexus Lbx Tanıtıldı: İşte Özellikleri! - Webtekno 1

Aracın arka kısmına baktığımızda; bagaj kapağını boydan boya kaplayan bir aydınlatma görüyoruz. Sert bir duruşa sahip olan aydınlatma tasarımı, LBX’i sportif gösteriyor. Bagaj kapağının ortasına Lexus ibaresi yerleştiren tasarımcılar, tamponun alt kısmındaki krom detaylar ile premium hissiyat yaşatmayı başarmış durumdalar.

Meral Erden: Lexus Lbx Tanıtıldı: İşte Özellikleri! - Webtekno 3

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi Lexus, lüks bir marka. Bunun en net göstergesini kabinde hissediyoruz. Bu bağlamda; araçta 12.3 inç boyutunda tam dijital bir gösterge ekranı bulunuyor. Bu gösterge ekranından daha küçük boyutlu bir multimedya ekran ise orta-alt konsola yerleştirildi. Ekranın hemen altında ise hem multimedya hem de araç kontrolü için birkaç buton bulunuyor. 

Meral Erden: Lexus Lbx Tanıtıldı: İşte Özellikleri! - Webtekno 5

Lexus’un B-SUV segmentindeki yeni otomobili, GA-B olarak isimlendirilen yeni bir platform üzerine inşa edildi. Bu platform, 1.5 litrelik üç silindirli bir motora ev sahipliği yapıyor. Kendi kendini şarj edebilen hibrit yapıdaki bu motor, 136 hp beygir gücü ve 185 Nm tork değerine sahip. Aracın 0-100 km/s hızlanma süresi 9,2 saniye olarak açıklandı. Bu aracın hız odaklı olmadığını göz önünde bulundurursak, sağlanan verilerin fena olmadığını söylemek mümkün.

Meral Erden: Lexus Lbx Tanıtıldı: İşte Özellikleri! - Webtekno 7

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre LBX, 2023’ün son çeyreğinde piyasaya sürülecek. Bu otomobil, Avrupa pazarında da satışa sunulacak. Yani aracı Türkiye’de görme olasılığımız var. Ancak bunun ne zaman gerçekleşeceği, öte yandan aracın Türkiye fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Umutlarınızı kırmak istemeyiz ancak şirketin bugün Türkiye’de sattığı en ucuz modelin NX Hybrid olduğunu, bu modelin başlangıç fiyatının 2 milyon 890 bin TL olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar