Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaOtomobilLexus'un alımlı dizayna sahip elektrikli aracı görücüye çıktı!

Lexus’un alımlı dizayna sahip elektrikli aracı görücüye çıktı!

Lexus yeni elektrikli otomobil modelini tanıtmıştı. Ailenin en güzel tasarıma sahip modeli ise Sedan. Bu tasarım elektrik dünyasına spor model araba böyle yapılır der cinsten.

İnanç Can Çekmez: Lexus'un alımlı dizayna sahip elektrikli aracı görücüye çıktı! 1

Lexus, yaklaşmakta olan EV planları konusunda son zamanlarda çekingen davranmıyor. Aynı zamanda yeni Toyota bZ4X ve Subaru Solterra ile e-TNGA platformunu paylaşan RZ 450e crossover, yıl sonuna kadar devam eden satışlardan önce bu baharda tamamen görücüye çıkacak.

İnanç Can Çekmez: Lexus'un alımlı dizayna sahip elektrikli aracı görücüye çıktı! 2

Toyota CEO‘su Akio Toyoda‘nın EV’lerin uygulanabilirliği ve onları desteklemek için gerekli altyapı konusundaki kamuoyundaki şüphelerine rağmen, Japon otomobil üreticisi ürün yelpazesine daha fazlasını eklemeye devam edecek. Lexus lüks bölümü için de aynı anlaşma mevcut.

İnanç Can Çekmez: Lexus'un alımlı dizayna sahip elektrikli aracı görücüye çıktı! 3

Lexus, tamamen güçlü, doğal emişli bir V10 motorla çalışan bir süper otomobil olan ünlü LFA’nın ruhunu “canlandıracağını” söylediği çarpıcı elektrikli otomobilin ek fotoğraflarını da yayınladı. İsimsiz araç, ilginç bir şekilde, bir konsept olarak anılmamakta.

İnanç Can Çekmez: Lexus'un alımlı dizayna sahip elektrikli aracı görücüye çıktı! 4

Daha da ilginci, bu EV süper otomobilinin Tesla’lar da dahil olmak üzere günümüz EV’lerinin çoğunda bulunan tipik lityum iyon teknolojisi yerine sözde katı hal pilleri alacağı. Toyota, yeni pillerin tek bir şarjla 692 km üzerinde bir seyir menzili sağlayacağını iddia ediyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar