Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilLG, akıllı telefon bölümündeki son atılımıyla büyük övgü topladı

LG, akıllı telefon bölümündeki son atılımıyla büyük övgü topladı

Güney Koreli teknoloji devi LG, bir dönemin en efsanevi akıllı telefon üreticilerinden biriydi. Özellikle “sihirli arka tuş” tasarımının bulunduğu LG G2 modeliyle satış rekorları kıran Güney Koreli şirket, serinin devam eden modellerinde beklediği başarının çok uzağında kalmıştı.

Sektörün en önemli isimlerinden biriyken başta hemşerisi Samsung olmak üzere diğer teknoloji devleriyle gerek tasarım gerekse de maliyet konusunda boy ölçüşememeye başlayan LG, yaptığı son açıklamalar ile perakende akıllı telefon pazarından çekildiğini duyurmuştu. Bununla birlikte şirket, piyasaya sürdüğü son akıllı telefonlar için güncelleme çalışmalarına devam ediyor.

LG, akıllı telefon sektöründeki son hamlesiyle büyük övgü topladı

LG’den yapılan en son açıklamayla birlikte, LG V50 ThinQ 5G kullanıcılarının Android 12’ye kavuşmaya başladığı anlaşıldı. Her ne kadar ilk etapta bu güncellemenin Haziran ayının sonunda servis edileceği duyurulmuşsa da, sektörden tamamen çıkan bir markaya neden gecikti diye sormak çok da insaflı olmayacaktır.

LG bu hamlesiyle, 2019 yılında piyasaya sürdüğü ve 3 yıl güncelleme sözü verdiği LG V50 ThinQ 5G kullanıcılarına karşı mahcup olmamış oldu. Tabi artık bu kullanıcılar için en azından Android sürümleri konusunda yolun sonuna gelindiğini ve Android 13 gibi bir hayal kurmamaları gerektiğini de bir kez daha hatırlatalım.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar