Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaSosyal MedyaLinkedIn’e Clubhouse benzeri yeni özellik geliyor

LinkedIn’e Clubhouse benzeri yeni özellik geliyor

An itibarıyla 800 milyondan fazla kişinin kariyerlerini geliştirmek için profesyonel profillerini listelediği LinkedIn, yeni dönemde kullanıcıların platformda daha fazla zaman geçirmelerini sağlayacak özellikler eklemeyi planlıyor. Ünlü şirket, etkileşimin artması ve canlı tepkilerin listeleneceği ve Clubhouse’u andıran yeni bir etkinlik platformunu tanıttı.

LinkedIn, görüntülü sohbetlerin de önünü açacak

LinkedIn tarafından bu ay içerisinde beta sürümü kullanıcıların beğenisine sunulacak olan yeni özellikle birlikte, kullanıcıların tıpkı Clubhouse ve Twitter Space’de olduğu gibi sesli toplantılar yapılmasının önü açılmış olacak. Ünlü platform tarafından yapılan açıklamaya göre eğer süreç olumlu devam ederse, ilkbahar aylarında aynı uygulamanın bir de videolu görüşme yapılabilen versiyonu yayınlanacak.

Şinasi Kaya: LinkedIn’e Clubhouse benzeri yeni özellik geliyor 1

Özellikle karantina ve pandemi şartlarında sanal etkinliklerin ve toplantıların geçtiğimiz yıllara göre çok daha fazla ilgi çekmesi, sosyal medya platformlarının da farklı projelere yönelmesine sebep oldu.

Twitter Space hamlesiyle kullanıcı sayısını katlayan Twitter’ın başarısının kendileri için önemli bir kıstas olduğunu belirten LinkedIn Ürün Müdür Jake Poses, platformun hedefinin kontrolü organizatörlerin kendisine vermek olduğunu ve sanal ortamda yapılan masa toplantıların ve sohbetlerin önünü açmak istediklerini belirtti. LinkedIn’in önümüzdeki süreçte profesyonellerle olan etkileşimi daha üst seviyeye çıkaracağının da altı çizildi.

Şinasi Kaya: LinkedIn’e Clubhouse benzeri yeni özellik geliyor 2

Bilindiği üzere LinkedIn, son birkaç aydır daha geniş ve aktif bir kullanıcı kitlesi oluşturmak için efektif bir biçimde çalışıyor. Son olarak geçtiğimiz sonbahar aylarında 25 milyon dolarlık bir fon oluşturan ve tolamda 1.5 milyon içerik oluşturucusuna sahip olan platform, bu sayıyı geliştirmek için diğer platformların popüler özelliklerini siteye entegre etmeye devam edecek.

Son olarak geçtiğimiz yılın Mart ayında bu özellik üzerinde çalışıldığını belirten sosyal medya ve profesyonel iş platformu, böylece Clubhouse benzeri sesli sohbet sistemine ilk adımını atmış oldu. Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Kaynak:  Shiftdelete

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar