Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunLol’de Mundo CT'leri, Yetenekleri, Güçlü Zayıf Özellikleri

Lol’de Mundo CT’leri, Yetenekleri, Güçlü Zayıf Özellikleri

Dr. Mundo, League of Legends’ın en eski karakterlerinden bir tanesi. O kadar eskiydi ki yenileme almadan önce sadece tipine bakarak bile bu yorumu yapabiliyordunuz. Aldığı yenileme karakterin oynanışı üzerine muazzam bir değişiklik olmasa da basit ama etkili değişiklikler ile karakterin oynanışını etkilemeyi başardılar.

Kelimenin tam tabiriyle etten bir duvar olma görevini gören Dr. Mundo, oynarken çok kafa yormanızı gerektiren bir karakter değil. Oldukça Tank bir karakter olmasının yanı sıra başka çok büyük bir özelliği yok denebilir.

İnanç Can Çekmez: Lol’de Mundo CT'leri, Yetenekleri, Güçlü Zayıf Özellikleri 1

Dr. Mundo CT’leri: Dr. Mundo’ya karşı güçlü olan karakterler

 • Irelia
 • Quinn
 • Shen
 • Gven
 • Kled

Mundo tank olarak iyi bir karakter olsa da, tankları kesebilme potansiyeline sahip karakterler karşı oldukça güçsüz. Üstüne birde hareketlilik konusundaki sıkıntısı girince, üst koridorda biraz sorun yaşayabiliyor. Tank kesebilen karakterlerin yanı sıra menzili ile vurkaç yapmaya uygun karakterlerde Mundo’yu oldukça zor durumda bırakabiliyor.

Zaun’un Delisi Dr. Mundo’nun tüm yetenekleri:

İnanç Can Çekmez: Lol’de Mundo CT'leri, Yetenekleri, Güçlü Zayıf Özellikleri 2

 • Pasif / Nereye İsterse Oraya Gider: Dr. Mundo kendisine isabet eden ilk hareketsiz bırakma etkisine direnir. Bunun yerine can kaybeder ve yakınındaki bir konuma bir kimyasal haznesi bırakır. Dr. Mundo hazenin üstünden geçip onu alarak canını yenileyebilir ve bu yeteneğin bekleme süresini azaltabilir. Ayrıca Dr. Mundo yüksek miktarda can yenilenmesine sahiptir.
 • Q / Mikrtoplu Testere: Dr. Mundo isabet ettiği ilk rakibe mevcut canına bağlı olarak hasar veren ve onu yavaşlatan mikroplu bir testere fırlatır.
 • W / Şok Terapisi: Dr. Mundo kendisini çarparak rakiplere sürekli hasar verir ve aldğı hasarın belli bir kısmını biriktirir. Dr. Mundo sürenin sonunda veya yeteneği yeniden kullandığında yakınındaki rakiplere anlık hasar verir. Ayrıca anlık hasar bir rakibe isabet ederse biriken hasarın yüzdelik bir bölümüne eşdeğer miktarda iyileşir.
 • E / Beyin Sarsıntısı: Pasif: Dr. Mundo eksik canına bağlı olarak artacak şekilde ilave saldırı gücü kazanır. Aktif: Dr. Mundo “sağlık” çantasını bir rakibin kafasına geçirerek ona eksik canına bağlı olarak fiziksel hasar verir. Rakip katledilirse uzağa savrularak temas ettiği rakiplere hasar verir.
 • R / Doz Aşımı: Dr. Mundo vücuduna kimyasal pompalayarak anlık olarak eksik canının yüzdelik bir bölümüne eşdeğer miktarda iyileşir. Daha sonra ilave saldırı gücü ve hareket hızı kazanır ve azami canının belli bir bölümünü uzun bir süre boyunca yeniler.

LoL’ün Frankenstein’ı Dr. Mundo’nun güçlü ve zayıf özellikleri:

İnanç Can Çekmez: Lol’de Mundo CT'leri, Yetenekleri, Güçlü Zayıf Özellikleri 3

Dr. Mundo’nun güçlü özellikleri:

 • Koridor safhasında mana konusunda hiç sıkıntı yaşamaması
 • Pasif can yenilenmesinin yüksek olması ve ultisinin canını doldurması sayesinde uzun bir süre koridorda kalabilmesi
 • Eksik cana göre saldırması ve sahip olduğu ilave saldırı gücü pasifleri sayesinde tank karakterler ile rahat savaşabilmesi

Mundo’nun manasını olmaması, pasifinden ek can yenilenmesi gelmesi ve ultisinin çok hızlı bir şekilde canının yenilemesi sayesinde koridorda oldukça rahat eden bir karakter. Bunun yanı sıra yeteneklerinin eksik cana göre vurması veya pasif olarak ilave saldırı gücü kazanması vb. faktörler sayesinde tank karakterler ile çok rahat savaşabiliyor.

Dr. Mundo’nun zayıf özellikleri:

 • Hareketlilik kesinlikle güçlü olduğu taraf değil
 • Menzilli karakterler çok rahat bir şekilde vurka. yaparak Mundo’yu yorabiliyor
 • Oyunun geç safhalarında sadece etten bir duvar olması

Mundo’nun güçlü yanlarından biri kesinlikle hareketlilik değil. Evet, rakibi yavaşlatabilecek yeteneklere sahip fakat bu durum karşıdaki karakterinde kendisi gibi olduğu pozisyonlarda geçerli oluyor. Bunun yanı sıra menzilli karakterler çok rahat bir şekilde vurkaç yaparak Mundo’yu zora sokabiliyor.

LoL’de Dr. Mundo nasıl oynanır?

İnanç Can Çekmez: Lol’de Mundo CT'leri, Yetenekleri, Güçlü Zayıf Özellikleri 4

 • Mundo’nun Q yeteneği rakibi uzaktan haraslamak için oldukça ideal. Savaşmak istemiyorsanız Q yeteneğiniz ile rakibinizin canını savaştan önce olabildiğince indirmeye çalışın
 • Eğer ki zor durumdaysanız fakat, geri dönmek istemiyorsanız ulti yeteneğiniz ile kendinize bir boşluk yaratmaktan çekinmeyin
 • E yeteneğiniz çok belli etmese de savaş başlatmak için ideal bir yetenek rolüne sahip olabiliyor

Mundo’nun en büyük kozlarından biri iyi oynandığı takdirde koridorda uzun bir süre kalabilmesi. Özellikle 6. seviyeden sonra ulti yeteneğiniz ile birlikte çok rahat bir şekilde canınızı geri doldurabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra rakibinizle sürekli savaşmak istemiyorsanız Q yeteneğiniz ile olabildiğince uzaktan saldırabilirsiniz. E yeteneği de aynı şekilde çok belli etmese de özellikle E yeteneği aracılığı ile öldürdüğünüz bir minyonu rakibe ittirip savaş başlatabilirsiniz.

Dr. Mundo’ya karşı nasıl oynanır, Dr. Mundo nasıl yenilir?

İnanç Can Çekmez: Lol’de Mundo CT'leri, Yetenekleri, Güçlü Zayıf Özellikleri 5

 • Dr. Mundo’nun güçlü olduğu kısım can yenilenmesi ve çok tank olması. Bu yüzden bu yenilenmenin önüne geçebilecek bir eşya Mundo’yu oldukça zora sokabilir
 • Dr. Mundo’nun Q yeteneği erken safhalarda oldukça can sıkıcı olabiliyor. Olabildiğince minyonların arkasında oynayıp bu yetenekten kaçınmaya çalışın
 • Mundo’nun E yeteneği eksik canınıza vurmasının yanı sıra herhangi bir şeyi öldürdüğünde, öldürdüğü şeyi ittirip size hasar verip yavaşlatabiliyor. Bu anı savaş başlatmak için kullanabilir. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var

Dr. Mundo can yenileme konusunda oldukça güçlü bir karakter. Özellikle erken safhalarda ulti yeteneği ile birlikte çok can sıkıcı olabiliyor. Bu yüzden erken safhada can yenilemesinin önüne geçebilecek bir eşya almak (Cellat gibi), oldukça işinize yarayacaktır. Dr. Mundo Q yeteneği ile uzaktan oldukça fazla hasar verebiliyor. Arka arkaya yediğiniz yetenekler savaşta sizi zora sokabilir. Bu yüzden olabildiğince minyonların arkasında oynamanızda fayda var. E yeteneği ise eksik canınıza oranla vurmasının yanı sıra, öldürdüğü herhangi bir birim ile size menzilli bir saldırı gerçekleştirip savaş başlatabilir. Buna karşı dikkatli olmakta fayda var.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar