Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana SayfaOtomobilMakyajlı Hyundai i20 Tanıtıldı: İşte Yenilikler

Makyajlı Hyundai i20 Tanıtıldı: İşte Yenilikler

Türkiye’de üretim yapması nedeniyle fiyat avantajı sunan ve en çok tercih edilen otomobil markalarının başında Hyundai, Hyundai Assan bünyesinde yine Türkiye’de üretilecek olan “makyajlı” i20’yi tanıttı. Tasarım açısından minimal boyutta değişikliğe uğrayan otomobilin, 2023’ün ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Makyajlı Hyundai i20‘nin genel tasarımı, mevcut modele kıyasla çok da değişmedi. Hatta aracı yolda görseniz, 2022 mi yoksa 2023 mü olduğunu anlamakta zorlanacaksınız. Öyle ki aracın ön kısmına baktığımızda, sadece panjur ile sis lambalarının olduğu yerlerde ufak değişimler yaşandığını görüyoruz. Gelin aracın tasarım detaylarına yakından bakalım.

Karşınızda makyajlı Hyundai i20

Yukarıdaki kaydırılabilir fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere; aracın satışta olan versiyonunda panjurda düz çizgiler mevcut. Makyajlı versiyonda ise eğimli bir yapı görüyoruz. Sis farlarının yerleştirildiği bölümde ise çıkıntılı bir alana yer verildi.

Arka kısma baktığımızda ise aydınlatma bölümlerinde hiçbir değişiklik yok. Sadece tamponun altına denk gelen bölümdeki sis farları, tampona eğimli bir şekilde yerleştirilmiş durumda.

Aracın iç tasarımına baktığımız zaman, her şeyin aynı kaldığını ifade edebiliriz. Dijital gösterge ekranına bağlanan bilgi-eğlence ekranı, boy ve teknik özellikleri açısından değişmedi. Boyutlar ise 10,25 inç olarak kalmaya devam ediyor. Kabinde LED aydınlatma, ambiyans aydınlatma ve BOSE marka ses sistemi opsiyonel olarak sunulacak. 

Makyajlı Hyundai i20, kaput altında da önemli bir farklılık içermeyecek. Bu bağlamda; 1.4 litrelik 100 PS gücündeki motor ile 1.0 litrelik 100 PS gücündeki turbo motor, makyajlı i20’ye de hayat verecek. Ancak Hyundai Smart Sense sistemleri artık daha gelişmiş. Öyle ki ön çarpışma uyarı sistemi şehir kullanımı, şehirlerarası yollar ve yayalara ek olarak bisikletleri de kapsayacak şekilde iyileştirildi.

İnanç Can Çekmez: Makyajlı Hyundai I20 Tanıtıldı: İşte Yenilikler 1

Makyajlı Hyundai i20 için herhangi bir fiyat açıklaması yapılmadı.

Hyundai güncel fiyatları için:

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar