Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaDonanımMart 2022'nin en güzel art kameralı telefonları aşikâr oldu!

Mart 2022’nin en güzel art kameralı telefonları aşikâr oldu!

Şinasi Kaya: Mart 2022'Nin En Güzel Art Kameralı Telefonları Aşikâr Oldu! 1

En iyi kameralı telefon modellerini merak edenler, müjde! Akıllı telefonları, ekran, lensleri, kameraları ve son olarak cihazların pillerini donanım olarak ve teknik açıdan değerlendirerek puanlayan Fransız analiz firması DxOMark isimli internet sitesi, Mart ayı en iyi kameralı telefonlar listesini yayınladı.

Akıllı telefonların kameralarına yaptığı detaylı incelemelerle bilinen DxOmark, telefonların kamera, ekran, ses performansını ölçmesi ile bilinen, 2008 yılından beri hizmet veren, popüler ve bağımsız bir oluşum olarak konumlandıran DxOMark, birçok testten geçirilen telefon kameralarını puanlıyor ve kullanıcıların bilgilenmesine olanak sunuyor.

Şinasi Kaya: Mart 2022'Nin En Güzel Art Kameralı Telefonları Aşikâr Oldu! 3

DxOMark‘ın bu değerlendirmeleri nasıl yaptığından kısaca bahsedecek olursak; çeşitli alt kategorilerden oluşan genel bir puan belirleyen DxOMark, normal fotoğraflar için pozlama, kontrast, otomatik odaklama, detay, doku, flaşın gücü, yakınlaştırma, kumlanma ve bokeh bunlara dahildir. Video için de pozlama, kontrast, ses, renk, otomatik odaklama, netleme, kumlanma, stabilitenin içinde olduğu kategoriler mevcut.

DxOMark, geçtiğimiz günlerde Huawei’nin yeni amiral gemisi telefonu P50 Pro’nun inceleme sonuçlarını paylaşmıştı. Gerçekleştirilen testler sonucunda Huawei P50 Pro‘nun, kamera kalitesi ile 144 puan almayı başararak listenin zirvesine yerleşmeyi başardığı görüldü.

Eğer sizler de akıllı telefon alırken ilk olarak kamera kalitesi ve kamera çözünürlüğü gibi özelliklerin iyi olmasını göz önünde bulunduranlardansanız DxOMark‘ın derlemiş olduğu, Mart 2022‘nin en iyi kameralı telefonların yer aldığı liste sıralamasına göz atmadan karar vermeyin deriz.

İşte DxOMark’a göre 2022 Mart ayının en iyi kameralı telefonları!

Şinasi Kaya: Mart 2022'Nin En Güzel Art Kameralı Telefonları Aşikâr Oldu! 5

1- Huawei P50 Pro

DxOMark Puanı: 144

Arka kamera: 64 MP + 50 MP + 40 MP + 13 MP olmak üzere 4 farklı kamera
Ön kamera: 13MP çözünürlükte yüksek kalitede öz çekimler yapabilirsiniz.

Şinasi Kaya: Mart 2022'Nin En Güzel Art Kameralı Telefonları Aşikâr Oldu! 7

2- Xiaomi Mi 11 Ultra

DxOMark Puanı: 143

Arka kamera: 50 MP sensöre sahiptir.
Ön kamera: 13MP çözünürlükte yüksek kalitede öz çekimler yapabilirsiniz.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar