Pazar, Eylül 25, 2022
Google search engine
Ana SayfaİnternetMeta'nın yeni planları, Zuckerberg'in ismini taşıyan altrnatif para ünitesi "Zuck Bucks"ı da...

Meta’nın yeni planları, Zuckerberg’in ismini taşıyan altrnatif para ünitesi “Zuck Bucks”ı da içeriyor

Meta, Diem kripto para biriminden vazgeçmiş olabilir, ancak yeni bir Financial Times haberine göre hala finans ürünlerini araştırıyor. Facebook ve Instagram’ın ana şirketinin sanal para birimi için çalışan bir birimi var ve görünüşe göre “Zuck Bucks” olarak adlandırmaya başladığı da dahil olmak üzere, birkaç farklı seçenek üzerinde çalışıyorlar.

Meta’nın kurucusu, başkanı ve CEO’su Mark Zuckerberg‘in adını taşıyan Zuck Bucks’ın bir kripto para birimi olması pek olası değil. FT’nin söylediğine göre, “Bunun yerine Meta, popüler çocuk oyunu Roblox’taki Robux para birimi gibi oyun uygulamalarında kullanılanlara benzer şekilde, şirket tarafından merkezi olarak kontrol edilecek uygulama içi belirteçleri tanıtmaya yöneliyor.Roblox, Robux satan büyük bir iş kurdu ve Meta bu başarının bir kısmını kendi platformlarında uygulamak isteyebilir.

Ayrıca Facebook’ta NFT’ler yayınlama ve paylaşma çalışmaları devam eden Meta’nın blok zinciri ürünlerinden tamamen uzaklaşmadığını söyleyebiliriz. FT, şirketin bir bildiriye göre Mayıs ayı ortasında bu amaçla bir pilot uygulama başlatmayı planladığını ve kısa bir süre sonra NFT sahipliğine dayalı Facebook gruplarının üyeliğine ve NFT’leri dönüştürmek için bir başka izin çalışmasını test edeceğini söylüyor. FT daha önce Ocak ayında Meta’nın Facebook ve Instagram için NFT planlarından bazılarını bildirmişti ve Zuckerberg Mart ayında NFT’lerin Instagram’a geleceğini duyurmuştu.

Bunların yanı sıra Meta, örneğin Facebook gruplarına anlamlı katkılar için ödül olarak verilebilecek “sosyal belirteçleri” veya “itibar belirteçlerini” de inceliyor. Küçük işletme kredileri gibi geleneksel finansal hizmetlerinin de şirketin araştırma listesinde olduğu söyleniyor…

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar