Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimMetaverse arsalar Sahibinden satılık

Metaverse arsalar Sahibinden satılık

İnanç Can Çekmez: Metaverse arsalar Sahibinden satılık 1

Decantraland, Sandbox, OVR gibi metaverse dünyasını hedefleyen blok zinciri oyunlarında arsalar adeta kapış kapış gidiyor. Ülkemizin sanal yansımalarında da arsa satışları yaşanırken iş artık ikinci el platformlarına da düştü.

Sahibinden metaverse arsalar

Gerçek ülkeleri ve toprakları sanal dünyaya aktardıktan sonra haliyle sırada arsa satışları vardı. Uygulama geliştiricilerinin harita üzerinde belirli bir ölçekte böldüğü alanlardan oluşan bu arsalar kapış kapış satılıyor. 

Özellikle Sahibinden sitesi üzerinde ortaya çıkan ve internette viral olduktan sonra silinen metaverse arsalar aynı gerçek dünyadaki kadar pahalı. Örneğin OVR platformunda yer alan Antalya Konyaaltı merkezli arsa 2.5 milyon TL olarak satılıyor. Arsanın etrafında çok değerli 20 parsel daha olduğu ifade edilmiş. Şimdi ilan kaldırılmış durumda. 

Bu arsaların platformlarda ilk kez ne kadara satın alındığı bilinmiyor. NFT arsaların ilk dönemlerinde ve kripto paraların henüz düşük fiyatlarında bu tarz arsalar uygun fiyatlara alınıyordu ancak hali hazırda fiyatlar yükselmiş durumda. Son olarak 2 milyon dolar ile rekor kırılmıştı. 
 

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar