Cuma, Mayıs 27, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunMetro Exodus, 3 Yılda 6 Milyon Sattı

Metro Exodus, 3 Yılda 6 Milyon Sattı

Metro Exodus, üç yıl önce bu hafta piyasaya sürüldü ve bu dönüm noktasını kutlamak için oyunun geliştirici stüdyosu, o zamandan bu yana oyunun elde etmiş olduğu bazı başarılar hakkında bazı bilgiler paylaştı.

Metro Exodus, çıkışından bu yana 6 milyon adetten fazla sattı. Ancak oyunun bir ara Xbox Game Pass kütüphanesinde olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, çok daha fazla sayıda oyuncuya ulaştığını söyleyebiliriz. Ayrıca geliştirici stüdyo 4A Games, oyunun iki büyük hikaye DLC’si olan The Two Colonels ve Sam’s Story’nin yanı sıra, ücretsiz ışın izleme yükseltmesini de oyun için kayda değer başarılar olarak nitelendirdi.

Metro Exodus, Metro serisinin Metro 2033 (2010) ve Metro: Last Light (2013)’tan sonraki  üçüncü oyunu. Oyun serisi, Dmitry Glukhovsky adlı yazarın “Metro” isimli romanlarına dayanıyor. Glukhovsky, 2019 yılında bir sonraki Metro oyununun hikayesi üzerinde çalıştığını söylemişti, ancak henüz yeni oyunun hikayesi hakkında hiçbir şey bilmiyoruz.

Metro Exodus’un PlayStation 5 ve Xbox Series X|S versiyonu Haziran 2021’de yayınlandı. Halihazırda oyuna sahip olanlara ücretsiz olarak sunulan yeni nesil güncellemesi, oyuna getirdiği 60 FPS desteği ve daha yüksek çözünürlüklerle oyunun daha iyi görünmesini ve çalışmasını sağlıyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar