Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaDonanımMicron karamsar: SSD ve DRAM fiyatları artacak

Micron karamsar: SSD ve DRAM fiyatları artacak

İnanç Can Çekmez: Micron karamsar: SSD ve DRAM fiyatları artacak 1

Son yıllarda bir nebze de olsa esnemeye başlayan NAND ve DRAM fiyatları, özellikle küresel çip krizi ile birlikte yeniden artışa geçmişti. Küresel çip krizine paralel olarak fiyat artışları da durmayacak gibi.

Micron patronu kötümser konuştu

Micron patronu Sanjay Mehotra verdiği bir demeçte küresel çip krizi nispeten hafiflese bile 2023 yılına kadar stokların eski seviyesine gelemeyeceğini belirtti. Belirli bileşenlerde 2023 yılı içerisinde bir rahatlama bekleniyor. Bu da haliyle fiyatların yükselmesine neden oluyor.

Apple üretimde sıkıntı yaşayabilir

23 sa. önce eklendi

Micron önümüzdeki 10 yılda Ar-Ge ve üretim süreçlerine 150 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor. Zira otonom araç teknolojileri artık bir sunucu sistemi gibi bileşene ihtiyaç duyuyor. Diğer taraftan sunucu sistemlerinin de bileşen ihtiyacı katlanarak artıyor. Mevcut üretim kapasitesi ile talebi karşılamak pek mümkün olmayacak.

Micron patronu ayrıca ABD Başkanı Biden ile görüşmesine de değindi. ABD’nin yonga sektöründe hakim bir duruma yükselmek için Micron gibi sektör devleri ile ortaklık yapma çabalarının devam ettiği ve farklı teşvikler sayesinde bu çabalara sıcak bakıldığı da dile getiriliyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • HDD / SSD Haberleri
  • Micron SSD fiyatlarında artış bekliyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar