Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana SayfaİnternetMicrosoft, Bing'i Firefox'ta varsayılan arama motoru yapmayı hedefliyor

Microsoft, Bing’i Firefox’ta varsayılan arama motoru yapmayı hedefliyor

Şinasi Kaya: Microsoft, Bing'I Firefox'Ta Varsayılan Arama Motoru Yapmayı Hedefliyor 1 Microsoft’un arama motoru her vakit için Google’a nazaran ikinci planda kalmıştır. Lakin yazılım devi OpenAI ile yaptığı iş birliğiyle yapay zeka çılgınlığına kolunca Bing arama motoruna olan ilgi arttı. Şirket artık insanların Bing‘i kullanmaya başlaması için her fırsatı kıymetlendiriyor.

Microsoft, Bing’i Firefox‘ta varsayılan arama motoru yapmak için şimdiden taban yoklamaya başladı. The Information internet sitesinin haberine nazaran şirket kendi arama motorunu Firefox’un varsayılan arama motoru yapmak için teklif vermek istiyor.

Şinasi Kaya: Microsoft, Bing'I Firefox'Ta Varsayılan Arama Motoru Yapmayı Hedefliyor 3

Mozilla ile Google muahedesi sona eriyor

Mozilla’nın Google ile olan kontratı bu yıl sona erecek. Microsoft, mümkün olduğunca çok kullanıcıyı Bing’e çekmek için Google’ın yerini almaya istekli. Lakin bu atılımın başarılı sonuç vereceğine dair bir garanti yok. Ne de olsa Bing kullanmak istemeyen Firefox kullanıcıları başka bir arama motoruna geçebilir.

Microsoft’un Bing’i daha geniş kitlelere ulaştırmak için değerlendirebileceği çok daha cazip bir fırsat da yaklaşıyor. Apple aygıtlardaki ana tarayıcı olan Safari‘nin Google ile mukavelesi önümüzdeki yıl sona erecek. Microsoft devreye girerek Bing’i iPhone’larda varsayılan arama motoru haline getirmeyi deneyebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar