Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaİnternetMicrosoft, Edge’i geliştirme konusunda son derece kararlı

Microsoft, Edge’i geliştirme konusunda son derece kararlı

Microsoft, tanınan Edge tarayıcısını daima geliştirmek ismine emek sarf etmekte. Tarayıcıya eklenecek yeni yapay zeka özelliklerinin, kullanım oranını artıracağı ve Microsoft’un bu kullanıcıları şad etmeye devam edeceği düşünülüyor. Kısa bir mühlet evvel Microsoft, Edge Dev sürümü 115.0.1880.1 için bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, yeni özellikler, düzeltmeler ve siyaset değişikliklerini içeriyor.

Microsoft, Edge Dev sürümü için yeni bir güncelleme duyurdu ve bu güncellemeyle sürümü 115.0.1880.1’e taşıdı. İlgi cazip bir gelişme, tarayıcı geçmişi kısmına küçük fotoğraf manzaralarının eklenmesi oldu. Bu özellik, bir web sayfasını tanıma yeteneğini artırıyor ve daha tesirli bir tarama tecrübesi sunuyor. Dahası, iOS kullanıcıları artık “InPrivate modundan çıkış” düğmesini kullanabilecekler, bu da InPrivate tarama oturumlarını problemsizce tamamlamalarını sağlıyor.

Microsoft, Edge’i geliştirme konusunda son derece kararlı

Android kullanıcılarına gelince, Edge tarayıcısının Drop fonksiyonu kapsamında yeni bir “Albüme kaydet” özelliği sunuldu. Bu yenilikçi özellik, kullanıcıların makul bilgileri direkt bir albüme kaydetmelerini sağlıyor ve data idaresini ve geri alma süreçlerini daha verimli hale getiriyor. En son güncellemede, çeşitli kıymetli yanılgılar da düzeltildi. Bilhassa, kullanıcılara mikrofon erişimi müsaadesi verildiğinde tarayıcının çökmesine neden olan bir yanılgıyı düzeltmek en kıymetli geliştirmelerden biriydi.

Kullanıcıların, kenar çubuğundaki “Geribildirim gönder” düğmesine bastıklarında tarayıcının birdenbire kapanmasına neden olan bir sorun da çözüldü. Bu düzeltme, etkileşim ve geribildirim süreçlerini meselesiz hale getiriyor. macOS kullanıcıları için de özel bir düzeltme yapıldı. Görüntüleri tam ekran modunda oynatırken tarayıcının çökmesine neden olan bir kusur giderildi. Bu, beklenmeyen aksaklıklar olmaksızın meselesiz multimedya tecrübesi sunmayı mümkün kıldı.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar