Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaYazılımMicrosoft, kullanılmaması gereken 25 eski Windows 10/11 küme prensibinin listesini yayınladı

Microsoft, kullanılmaması gereken 25 eski Windows 10/11 küme prensibinin listesini yayınladı

Şinasi Kaya: Microsoft, kullanılmaması gereken 25 eski Windows 10/11 küme prensibinin listesini yayınladı 1

İlk Windows 10 sürümünün yayınlanmasından bu yana, yamalar ve güvenlik güncellemeleri açısından çok şey değişti. Buna bağlı olarak da bazı grup ilkeleri düzgün çalışmamaya ve beklenmeyen sonuçlara yol açmaya başladı. Microsoft, BT yöneticilerinin Windows 10 ve 11’de kullanmaması gereken 25 grup ilkesinin listesini yayınladı.

Yazılım devi 2015’in Kasım ayında yayınlanan Windows 10 sürüm 1511’den bu yana işletim sistemini kullanıcı geri bildirimlerine ve isteklerine göre geliştirmeye, yeni özellikler eklemeye, güvenliği artırmaya ve performansı optimize etmeye devam etti. Yapılan sayısız eklemelerin sonucunda zamanla, artık düzgün çalışmayan, beklenmeyen sonuçlara yol açan veya yerlerine daha iyi performans gösteren ilkelerin geldiği birçok grup ilkesi birikti.

Şinasi Kaya: Microsoft, kullanılmaması gereken 25 eski Windows 10/11 küme prensibinin listesini yayınladı 2

Eski grup ilkeleri için klasör oluşturuldu

Windows güncelleme ekibinde program yöneticisi olarak çalışan Aria Carley, TechCommunity Blog’da hangi ilkelerin kullanılmaması gerektiğini ve nedenlerini açıklayan bir yazı kaleme aldı. BT yöneticileri için son derece önem taşıyan listeye buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Carley ayrıca Microsoft’un artık kullanılması önerilmeyen eski ilkelerin ayırt edilmesini kolaylaştırmak için Windows 11’deki Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi’nin Windows Update bölümünde bir alt klasör oluşturduğunu da açıkladı.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar