Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaYazılımMicrosoft: Windows'un düzgün bir formda güncellenebilmesi için en az 8 saat internete...

Microsoft: Windows’un düzgün bir formda güncellenebilmesi için en az 8 saat internete bağlı olmak gerekiyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Microsoft: Windows'un düzgün bir formda güncellenebilmesi için en az 8 saat internete bağlı olmak gerekiyor 1

Microsoft, hatalı güncellemelerle ilgili şikayetleri dinlemekten sıkılmış olacak ki, şirket Windows’un nasıl doğru bir şekilde güncelleneceğini açıklamaya karar verdi. Yazılım devine göre güncellemelerin sorunsuz bir şekilde alınabilmesi ve yüklenebilmesi için bilgisayarların en az 8 saat internet’e bağlı olması gerekiyor.

İşletim sistemi güncellemelerinin Windows Update aracılığıyla otomatik olarak yüklenmesi için gerekli olan standart prosedürden bahsediyoruz. Şirket, bilgisayarların Windows Update hizmetine bağlı olduğu süreyi özel bir parametre üzerinden takip ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Microsoft: Windows'un düzgün bir formda güncellenebilmesi için en az 8 saat internete bağlı olmak gerekiyor 2

Bağlantı süresi önemli

Microsoft’ta Windows Update program yöneticisi olarak göre yapan David Guyer, Windows cihazların güncellemeleri başarıyla indirmek ve yüklemek için en az 8 saatlik çevrimiçi çalışmaya ihtiyaç duyduğunu söyledi. Guyer konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Araştırdığımız en önemli şeylerden biri, kalite ve özellik güncellemelerini başarılı bir şekilde yüklenebilmesi için bir cihazın ne kadar süre açık ve Windows Update’e bağlı olması gerektiğiydi. Bu bağlantı süresini karşılamayan cihazların başarılı bir şekilde güncelleme yapma olasılığının düşük olduğunu tespit ettik.”

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Microsoft’tan Windows güncellemeleriyle ilgili 8 saat açıklaması

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar