Salı, Ekim 4, 2022
Google search engine
Ana SayfaYazılımMicrosoft'un Activision Blizzard satın alımı incelemeye alındı

Microsoft’un Activision Blizzard satın alımı incelemeye alındı

İnanç Can Çekmez: Microsoft'un Activision Blizzard satın alımı incelemeye alındı 1

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay sürpriz bir şekilde Microsoft, Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alacağını açıkladı. Bu satın alım çok büyük bir satın alım olduğu için de normal olarak bir inceleme yapılması bekleniyordu. Geçtiğimiz saatlerde incelemenin haberi geldi.

Microsoft –  Activision Blizzard Satın Alımına İnceleme

Geçtiğimiz saatlerde Bloomberg’in aktardığı bilgilere göre bu anlaşma Federal Ticaret Komisyonu tarafından incelemeye alınacak. İlk raporlara göre Federal Ticaret Komisyonu, Microsoft’un bu satın alım ile büyük oyunların diğer platformlardaki erişimine kısıtlama getirirse, diğer şirketlere nasıl zararlar verebileceğini inceleyecek.

Bildiğiniz üzere Activision Blizzard’ın sahibi olduğu oyunlar dünyanın en popüler oyunları arasında ve yüksek sayıda oyuncuya sahipler. Microsoft bu satın alımı Haziran 2023’e kadar bitirmek istiyor ancak bu durum pek de kolay bir şekilde olacak gibi durmuyor. Bloomberg’in belirttiğine göre Federal Ticaret Komisyonu’nun yeni başkanı Lina Khan, bunun gibi büyük satın alımlara ve anlaşmalara daha agresif yaklaşacakları konusunda söz vermişti.

Hatırlayacağını gibi geçtiğimiz dönemde Federal Ticaret Komisyonu, NVIDIA’nın 40 milyar dolarlık ARM satın alımını engellemek için dava açmıştı. Hatta son söylentiler Nvidia’nın anlaşmadan çekileceği yönünde. 

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Microsoft’un Activision Blizzard satın alımı incelemeye alındı

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar