Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilMIUI 13 sistem optimizasyonları ile piyasaya sürüldü!

MIUI 13 sistem optimizasyonları ile piyasaya sürüldü!

MIUI 13 nihayet Hindistan’a geldi. Dünya çapında 500 milyonu aşan aylık aktif kullanıcı sayısıyla, güncellemeyi bekleyen en büyük kitle Hindistan’daydı. Güncelleme daha çok performansa odaklanmış, bu da üst üste ikinci kez kullanıcı arayüzü ile ilgili değişikliklerin gelmediği anlamına geliyor.

MIUI’nin en son sürümü MIUI 13, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi ve güç tüketimini azaltmayı amaçlayan dört öğe etrafında dönüyor. Güncelleme ile birlikte 36 aylık kullanımdan sonra bile okuma/yazma hızlarını zirvede tuttuğu iddia edilen Optimize Edilmiş Dosya Depolama Sistemi geliyor.

MIUI 13 sistem optimizasyonları ile piyasaya sürüldü!

İnanç Can Çekmez: MIUI 13 sistem optimizasyonları ile piyasaya sürüldü! 1

Xiaomi, diğer Android güncellemelerinin MIUI’nin yaptığı gibi özellikler sunmadığını odaklanmadığını ve bunun 3 yılda R/W hızlarının %50’sini kaybetmelerine neden olduğunu söylüyor. Güncelleme ayrıca, arka planda işlem verimliliğini %40 oranında artırdığı ve aynı anda daha fazla uygulamanın çalıştırılmasına izin verdiği daha iyi bir çoklu görev deneyimi sağlayan RAM Optimizasyonu içeriyor. İ Son olarak, Smart Balance sayesinde %10’a kadar daha iyi pil ömrü vaadi var.

Bunun dışında, görsel unsurlar için Xiaomi, bir sürü , yeni canlı duvar kağıdı getirmek sunuyor. MIUI 12’deki Süper Duvar Kağıtları gibi bunların da tüm cihazlarda kullanılamayacağını unutmayın. Yine de, düşük kaliteli cihazlar dahi güzel bir duva rkağıdının tadını çıkarabilecek.

MIUI 13’ün en önemli özelliklerinden biri olan yükseltilmiş widget desteği şimdilik atlanmış görünüyor. Hindistan’daki MIUI 13, amiral gemileri ve son lansmanlarla başlayarak sunumlara başlayacak.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar