Pazar, Mayıs 22, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunNintendo Switch’e AMD FSR Takviyesi Gelebilir

Nintendo Switch’e AMD FSR Takviyesi Gelebilir

Nintendo Switch için yakında çıkacak en az bir oyunun AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisiyle geleceği söyleniyor. FSR teknolojisi, Nintendo Switch Sports kullanıcı sözleşmesinde keşfedildi ve oyunun yükseltme teknolojisini destekleyeceği öne sürülüyor.

@NWPlayer123, Nintendo oyununun son kullanıcı lisans sözleşmesinde (EULA) FSR ile ilgili ibareler keşfetti. Teknolojinin nasıl kullanılabileceğine dair herhangi bir açıklama yok, ancak Switch’in 720p ekranındaki oyunların grafik kalitesini/performansını iyileştirmek için ve 1080p çözünürlükte TV’lere çıkış yaparken yararlanılabileceği tahmin ediliyor.

Switch, NVIDIA’nın 2015’te piyasaya sürülen Maxwell tabanlı Tegra X1 işlemcisini (256 CUDA çekirdeği) kullanıyor. Bu SoC, şirketin DLSS teknolojisini desteklemek için Tensor çekirdeklerinden yoksun ve NVIDIA, FSR gibi açık kaynaklı olan Görüntü Keskinleştirme (Image Sharpening-NIS) teknolojisine sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nintendo Switch’e AMD FSR Takviyesi Gelebilir 1

Switch OLED modeli piyasaya sürülmeden önce, DLSS benzeri bir teknolojiyi destekleyen ve bir TV’ye takıldığında 4K çözünürlükte çıkış vermesine olanak tanıyan tamamen yeni bir NVIDIA SoC tarafından destekleneceğine dair birçok söylenti vardı. Nitekim yine aynı Tegra X1 SoC kullanıldı.

Nintendo Switch Sport, Nintendo tarafından geliştirilen ve birçok spor dalını içeren bir oyun. Bu oyun henüz piyasaya sürülmedi ve 29 Nisan’da oyunculara sunulacak. Öte taraftan Valve, Steam Deck oyun konsolu için AMD FSR desteğini birkaç gün önce aktif etmişti.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar