Salı, Kasım 29, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilNokia amiral gemilerine veda ediyor

Nokia amiral gemilerine veda ediyor

Meral Erden: Nokia amiral gemilerine veda ediyor 1

Kapatılan Nokia markasını satın alarak yeniden hayata döndüren HMD Global ortaklığı ilk yıllarında oldukça iddialı ürünler piyasaya sürmüş ve akıllı telefon pazarında ilk onu zorlamaya başlamıştı. Ne var ki işler pek iyi gitmedi.

Nokia’dan amiral gemisi kararı

Önemli satış başarıları yakalayan Nokia, iş amiral gemisi sınıfına gelince bocalamaya başladı. Nokia 9 Pureview oldukça gecikti ve bir önceki amiral gemisi yonga seti ile çıkmak zorunda kaldı. Haliyle rekabette tutunamadı.

Nokia PureBook Pro dizüstü özellikleri neler?

1 hf. önce eklendi

Yeni nesil Pureview ise çeşitli ertelemelerin ardından rafa kalktı. Yine pandeminin ilk döneminde Nokia katlanabilir akıllı telefon çalışmalasını sona erdirdiğini duyurdu. Özellikle pandemi ile birlikte Nokia’da da bir düşüş görüldü.

Bu yıl farklı alt seviye akıllı telefonlarla karşımıza çıkan Nokia varlığını devam ettirebilmek adına maliyete odaklanacak. Yetkililer 800$ gibi fiyatlarda gezinen amiral gemisi telefonlar yapmanın şimdilik firmaya bir faydasının olmayacağını belirtiyor.

Yeni akıllı telefonlarına da bakarak Nokia markasının tuşlu telefonlardan akıllı telefonlara geçiş yapmak isteyen ancak fazla bütçesi olmayan tüketicileri hedeflediğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte alt seviye pazarda da çok yoğun bir rekabet var ve Nokia’nın nasıl farklılaşacağı merak konusu.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Nokia’dan kritik karar

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar