Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilNokia yeni “asker telefonu” modelini tanıttı

Nokia yeni “asker telefonu” modelini tanıttı

Nokia, klasik şeker çubuğu üslubu taşınabilir telefonu Nokia 105 4G’nin güncellenmiş bir sürümünün piyasaya çıkacağını duyurdu. Yeni versiyon, evvelki sürümüne kıyasla daha uzun pil ömrü vadeden daha büyük bir batarya içeriyor. Telefon ayrıyeten Alipay’i destekliyor ve şu anda 229 yuan olan tertipli fiyatından 199 yuan (~29 $) kadar daha uygun bir fiyatla ön sipariş verilebiliyor.

Nokia 105 4G’nin yeni versiyonu, batarya kapasitesinin %42 artmasıyla (1450mAh), 32 GB’a kadar genişleyebilen depolama alanı, Bluetooth 5.0 ve Migu müzik ve Himalaya işlevlerini destekleme üzere birçok yükseltme sunuyor. Lakin, sesli yayın işlevi kaldırılmış durumda. Ayrıyeten, telefonun tuşları daha kalın hale getirilmiş ve siyah ile mavi renk seçenekleri sunulmuştur.

Meral Erden: Nokia Yeni “Asker Telefonu” Modelini Tanıttı 1

Nokia yeni “asker telefonu” modelini tanıttı

Değişikliklere karşın, yeni telefon klasik şeker çubuğu dizaynını ve fizikî tuşları koruyor, bu da yaşlı kullanıcılar, öğrenciler ve yedek telefon gereksinimi olanlar için ülkü bir seçim olmasını sağlıyor. Nokia 105 4G HIA, ödeme menüsüne yahut sağ tıklama yoluyla Alipay’e süratli erişim sağlayan öne çıkan bir özelliğe de sahip. Ödeme QR kodu yahut barkodu “ödeme kodu”na tıklayarak erişilebilir.

Nokia 105 4G’nin başka özellikleri ortasında, hoparlör yahut kulaklık olmadan oynatılabilen kablosuz harici radyo bulunuyor. Ayrıyeten “yukarı yön” düğmesiyle açılıp kapatılabilen fener özelliğini de takviyeler. Son olarak, klasik “Yılan” oyunu telefonun ön yüklemesinde bulunur.

UNISOC T107 hafif çipi tarafından desteklenen yeni Nokia 105 4G, özgününe layık bir halef olarak kabul edilebilir. 28 Nisan’da piyasaya sürülecek olan aygıt muteber ve uygun fiyatlı bir taşınabilir telefon arayan tüketiciler için tanınan bir seçenek olması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar