Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilNubia Z40 Pro, Manyetik Kablosuz Şarj ile Gelen Birinci Android Telefon Olacak

Nubia Z40 Pro, Manyetik Kablosuz Şarj ile Gelen Birinci Android Telefon Olacak

Z40 ve Z40 Pro modellerinden oluşan Nubia Z40 serisi amiral gemisi telefonların yakında Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şu an için standart modelin detayları bilinmese de Pro modelin Snapdragon 8 Gen 1 çipsetiyle gelmesi bekleniyor. Son olarak ise Nubia Z40 Pro akıllı telefonun manyetik kablosuz şarj teknolojisiyle donatılacağı doğrulandı.

Apple, 2020 yılında iPhone 12 serisinin piyasaya sürülmesinden bu yana MagSafe manyetik kablosuz şarj teknolojisi sunuyor. Geçen yıl ise Realme, Realme Flash konsept telefonu ile manyetik kablosuz teknolojisini tanıtan ilk Android markası olsa da henüz bunu son kullanıcı ile buluşturamadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Nubia Z40 Pro, Manyetik Kablosuz Şarj ile Gelen Birinci Android Telefon Olacak 1

Bu anlamda Nubia Z40 Pro, manyetik kablosuz şarj desteğine sahip dünyanın ilk Android akıllı telefonu olarak piyasaya sürülecek gibi görünüyor. Öte yandan Z40 Pro’nun manyetik kablosuz şarj teknolojisinin şarj yetenekleri hakkında bir bilgi mevcut değil.

Son haberler, Nubia Z40 Pro’nun Sony IMX787 kamera sensörünü barındıran ilk akıllı telefon olacağını ortaya koydu. Kameranın 35 mm odak uzaklığı ve f/1.6 diyafram açıklığı sunması bekleniyor. Cihaz ayrıca Geekbench 5 kıyaslama platformunda tek çekirdek puanı 1228 ve çok çekirdek puanı 3379 ile kendisini gösterdi.

Nubia tarafından yakında Z40 serisinin lansman tarihinin onaylanması bekleniyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar