Pazar, Mart 26, 2023
Google search engine
Ana SayfaDonanımNvidia durdurulamıyor

Nvidia durdurulamıyor

Meral Erden: Nvidia durdurulamıyor 1

Pandemi ile birlikte önemli bir yükseliş başlatan Nvidia, küresel çip krizine rağmen yüksek seyreden talep sayesinde rekorları kırıyor. Son 6 çeyrektir firma sürekli gelirlerini arttırıyor.

Nvidia’nın mali performansı nasıl?

Açıklanan bilgilere göre geçen yılın son çeyreğinde Nvidia toplamda 7.64 milyar dolar gelir ile tarihi rekorını kırdı. Yıl bazında yüzde 53, çeyrek bazda yüzde 8 civarında artış yaşandı. Net gelir ise 3 milyar dolar ile yüzde 100 artış sağladı.

Nvidia RTX ON nedir?

2 gün önce eklendi

12 aylık süreçte ise 26.9 milyar dolar gelir elde edildi ve yüzde 61 artış görüldü. Net gelir ise 9.7 milyar dolar ile yüzde 125 artış yakaladı. Hem çeyrek hem de yıllık dönemde net gelirler yüzde 100’den fazla artış gösterdi.

Oyun bölümü 3.42 milyar dolar ile yüzde 37 büyüdü ve en fazla katkıyı yaptı. Veri merkezleri ise 3.26 milyar dolar ile yüzde 71 artış gördü. Sanallaştırma yine büyük artış yaşarken otomotiv bölümünün düşüşte olduğu açıklandı.

Nvidia mevcut çeyrekte rekor kırmaya devam edecek. Gelir tahminleri 8 milyar dolar ile yeni bir tarih yazacak. ARM ile yaşanan uyuşmazlığın bu dönemde 1.36 milyar dolar zarar yazacağı belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia rekor gelir elde etti

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar