Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaDonanımNvidia sertifikaları çalındı: Şoförlere dikkat!

Nvidia sertifikaları çalındı: Şoförlere dikkat!

Ulaş Utku Bozdoğan: Nvidia sertifikaları çalındı: Şoförlere dikkat! 1

Nvidia’nın sunucularına sızarak 1TB civarında veri çalan siber saldırganlar yavaş yavaş heybeyi boşaltmaya başladı. İlk etapta kullanıcı bilgileri ve Nvidia’nın farklı sektörlere yönelik çözümlerinin verileri ortaya saçılırken şimdi iş ciddiye bindi.

Sahte Nvidia sertifikalarına dikkat!

Nvidia’nın fidye taleplerini kabul etmemesi ve üzerine sistemlerine sızarak çalınan verileri şifrelemeye çalışması saldırganları iyice sinirlendirmiş görünüyor. Nvidia sürücülerine ait sertifikalar zararlı yazılım barındıran sürücüler de kullanılıyor.

Nintendo, Switch Pro modeli üzerinde çalışıyor olabilir

4 gün önce eklendi

Bazı güvenlik uzmanlarının verdiği bilgilere göre hali hazırda Nvidia sürücülerini imzalamakta kullanılan iki onay sertifikasının zararlı yazılımlara entegre edildiği belirtiliyor. Saldırganların bu zararlı yazılımları Windows işletim sistemine orijinal sürücü gibi gösterebileceği ifade ediliyor. Her ne kadar sertifikaların süresi bitmiş olsa da Windows platformunun bunları kabul ederek kurulmasına izin vermesi olası. Bu bakımdan kullanıcıların Nvidia sürücülerini güncellerken sertifika kontrolünü yapması isteniyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Sahte Nvidia sertifikalarına dikkat

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar