Pazar, Mart 26, 2023
Google search engine
Ana SayfaYazılımOpera tarayıcısı, artık sadece emoji içeren web adreslerini de destekliyor

Opera tarayıcısı, artık sadece emoji içeren web adreslerini de destekliyor

Şinasi Kaya: Opera tarayıcısı, artık sadece emoji içeren web adreslerini de destekliyor 1

Opera, web’de farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor. Şirketin yakın zamanlı bir gönderisine göre emoji tabanlı web adresleri geliyor. Bu, kullanıcıların bir web sitesine gitmek için URL çubuğuna emoji dizileri anlamına geliyor. Yeni atılımıyla Opera, kullanıcıların harfler ve kelimeler yerine bir dizi emoji ile özel URL’ler oluşturmasına izin veren ilk tarayıcı oldu.

Emoji ile web sayfasına gidilecek

Emoji tabanlı URL’ler satan bir şirket olan Yat ile ortaklaşa geliştirilen proje kapsamında geliştirilen yeni deneyim, Opera’nın Windows, Mac, Android ve iOS tarayıcılarıyla birlikte Opera Crypto Browser Project‘e entegre edildi.

Opera, emoji tabanlı web adresleriyle 30 yılı aşkın süredir URL oluşturma konusunda değişmeyen sisteme farklı, kolay ve daha eğlenceli bir yaklaşım sunduğunu söylüyor.

Opora gönderisinde: “Gerçek şu ki, dünyadaki 4,6 milyar internet kullanıcısının %90’ından fazlası kendilerini emojilerle ifade ediyor ve Opera’nın entegrasyonu, herkesin web’de iz bırakması için yeni ve kolay bir yol sunuyor. Entegrasyon, ifade olduğu kadar işlevsellikle de ilgilidir. Bir URL’ye çok sayıda alfanümerik karakter girmek yerine emoji kullanabilirsiniz.” ifadeleri yer alıyor.

Google, Fast Pair’i Android 13 ile daha fazla cihaza sunabilir

1 gün önce eklendi

Yat’ın kurucu ortağı, emoji dizilerinin insanların çevrimiçi kimliklerini kişiselleştirmelerine ve popüler insanların topluluklarıyla bağlantı kurmalarını ve içerik paylaşmalarını kolaylaştıracağına inandıklarını belirtiyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Tarayıcılar Haberleri
  • Opera’da yalnızca emoji içeren web adresleri destekleniyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar