Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaMobilOppo’nun gizemli telefonu bir defa daha ortaya çıktı

Oppo’nun gizemli telefonu bir defa daha ortaya çıktı

Oppo’nun, yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı ve bu modelin yakın bir gelecekte piyasaya sürülebileceği biliniyor. Kısa bir müddet evvel, tanınan bir benchmark listesinde yerini alan bu yeni model, Oppo’nun orta segmentte yeni bir aygıt piyasaya sürme planlarını gözler önüne seriyor.

Yaklaşan bu aygıt, teknik özelliklerini ve performansını bizlerle paylaşan GeekBench üzerinde ortaya çıktı. Benchmark listesine nazaran, yeni aygıtın CPH2527 model numarasıyla belirtildiği görülüyor. Aygıt, tek çekirdek testinde 899 puan, çoklu çekirdek testinde ise 2080 puan elde etti. Bu çevrimiçi veritabanı, Oppo telefonun “holi” kod ismiyle tanımlanan sekiz çekirdekli bir işlemci tarafından güçlendirildiğini de ortaya koyuyor.

Oppo’nun gizemli telefonu bir kere daha ortaya çıktı

Bu işlemcinin azamî saat suratı 2.21GHz olduğundan ötürü, büyük ihtimalle aygıtın Qualcomm Snapdragon 695 yonga setini kullandığı düşünülüyor. Bu yonga seti, Oppo A98 ve Oppo Reno 8T üzere şirketin öteki telefonlarında da kullanılan yetenekli bir orta segment işlemcisidir. Bir mühlet evvel, markanın Reno 8T’ye benzeri bir dizaynla bir akıllı telefon üzerinde çalıştığına dair söylentiler vardı. Bu, piyasaya sürülecek olan bu modelin, yenilenmiş yahut tekrar markalanmış bir model olabileceği manasına geliyor.

Ancak bu bilgilerin tamamının şimdi mutlaklaşmış olmadığını ve spekülasyon seviyesinde olduğunu unutmamak kıymetlidir. Bu nedenle, bu bilgiler biraz temkinli bir formda değerlendirilmeli. Şu anda elimizde olan tek kesin bilgi, aygıtın Android 13 işletim sistemiyle kutudan çıkacağı ve en az 8GB RAM’e sahip olacağıdır. Bu aygıtla ilgili daha fazla güncelleme için takipte kalmanızı öneririz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar