Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaOyunOyun tecrübesini güçlendirecek 5 pratik tavsiye

Oyun tecrübesini güçlendirecek 5 pratik tavsiye

1. Sesleri kaçırmayın

Pek çok oyuncu grafik kalitesine ve hızlı bir oyun bilgisayarına odaklanırken, oyunlar için hazırlanmış harika ses efektlerini ve müziklerini atlar. İyi bir kulaklık olmadan, oyun için üretilmiş o başarılı sesleri yeterince hissedemeyebilirsiniz. Dolayısıyla kablosuz ve bir kablolu kulaklık ile oyun oynamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Hem komşularınız da bu kararınızdan çok mutlu olacaktır.

 2. Oynayamadığınız oyun kalmasın

Bazı oyunları çalıştırmak için bilgisayarınız veya konsolunuz yeterli gelmiyor mu, üzülmeyin. İnternete bağlanan bir bilgisayar ile sadece video stream yaparak çoğu oyunu oynayabilirsiniz. Amazon’un, Google’ın, Nvidia’nın hatta Microsoft/Xbox’ın video stream üzerinden oyun oynamaya imkan veren servislerini bir inceleyin. Nvidia GeForceNow ile bağlantınız kesilmeden 1 saate kadar ücretsiz oyun oynama imkanınız da bulunuyor.

3. Mobil oyunlar bir harika dostum

Öyle mobil oyunlar var ki, çok sürükleyici ve etkileyici bir oyun deneyimi yaşatabiliyorlar. Tek ihtiyacınız olan bu oyunları çalıştıracak bir mobil telefon veya tablet. Mobil oyunculuğa ilginiz varsa, Samsung cep telefonu fiyatları arasında bir inceleme yapmanızı öneriyoruz.

4. Mouse ile savaşmayın

Mouse sizin için savaşsın. Yüksek çözünürlüklü bir Mouse sayesinde oyunlarda detaylara daha fazla hakim olabilir, daha iyi nişan alabilir, fonksiyon tuşlarına atayacağınız özelliklerle daha fazla işlemi Mouse üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

5. Rahat bir koltuk edinin

Evet, oyun oynarken oturduğunuz koltuk rahatsız olduğu sürece, oyunların da tadı kaçacaktır. Sırtınız, belniz, boynunuz, bacaklarınız ağrıyarak uzun süre oyun oynayamazsınız. Ancak en rahat koltukta bile, en azından 45 dakika bir oyundan kalkıp 5-10 dakikalık yürüyüşler yapmanızı tavsiye ediyoruz.

ADVERTORIAL

Kaynak:  Chip

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar