Pazartesi, Aralık 5, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunPlayStation Stüdyosu Firesprite, AAA Bir Endişe Oyunu Geliştiriyor

PlayStation Stüdyosu Firesprite, AAA Bir Endişe Oyunu Geliştiriyor

Bu haftanın başlarında Firesprite’ın “hikaye anlatımı yönetmeni” pozisyonu için yeni bir iş ilanı yayınladığı belirtilmişti. Bu iş ilanında, “Unreal 5’te AAA hikaye anlatımı odaklı bir korku-macera oyunu için geliştirme ekibimize katılacak bir hikaye anlatımı yönetmeni arıyoruz.” şeklinde bir açıklama yer alıyordu.

Bununla birlikte GamesRadar+’ın paylaştığı habere göre, geliştirici stüdyonun üzerinde çalıştığı tek oyun bu değil. Kıdemli hikaye anlatımı tasarımcısı pozisyonuyla ilgili olarak yayınlanan başka bir iş ilanında, yine Unreal Engine 5 ile geliştirilen AAA çok oyunculu bir aksiyon oyunundan behsedilmiş ve bu pozisyonda görev alacak kişinin, oyunun çıkışından sonra içerik geliştirmekten sorumlu olacağı ifade ediliyor.

Meral Erden: PlayStation Stüdyosu Firesprite, AAA Bir Endişe Oyunu Geliştiriyor 1

Aslında Firesprite’ın üzerinde çalıştığı ikinci oyun projesinin ne olduğu konusunda bir tahminimiz var. Bu yılın başlarında Firesprite’ın, PlayStation için aksiyon dolu Twisted Metal serisine ait yeni bir oyun geliştirdiğini iddia eden bazı haberler ortaya çıkmıştı. Belirtilene göre bu oyun projesi, Avrupa merkezli başka bir oyun stüdyosundan alınıp Firesprite’a teslim edildi.

Sony, Firesprite oyun stüdyosunu geçen yıl Eylül ayında satın aldı. O sıralarda PlayStation Worldwide Studios Başkanı Herman Hulst, GamesRadar+’a yaptığı açıklamada, oyun stüdyosunun PlayStation Studios için ilginç oyunlar üzerinde çalışacağını ifade etti, ancak bu oyun projeleri hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmadı.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar