Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilPoco'nun düşük fiyata satacağı üst segment modeli X4 Pro başarılı olabilecek mi?

Poco’nun düşük fiyata satacağı üst segment modeli X4 Pro başarılı olabilecek mi?

Xiaomi için henüz dünyanın en büyük ya da en güçlü akıllı telefon üreticisi demek pek mümkün değil. Ancak şirketin izlediği politikalara baktığımız zaman, pek yakın bir zamanda genel görüş olmasa da birçok otorite tarafından bu şekilde değerlendirileceği düşünülebilir. Peki Xiaomi nasıl bir strateji izliyor?

Aslında Samsung’un modeller bazında yaptığını bu defa markalar bazında yapıyor ve farklı marka algılarıyla tüketim toplumunun her bir katına uygun cihazlar geliştiriyor. Çinli teknoloji şirketinin yan kuruluşlarından biri olan Poco ile yapılmak istenen de tam olarak bu.

Meral Erden: Poco'nun düşük fiyata satacağı üst segment modeli X4 Pro başarılı olabilecek mi? 1

Poco’nun düşük fiyata satacağı üst segment modeli X4 Pro başarılı olabilecek mi?

Orta ve Alt segment akıllı telefon kullanıcılarına hitap eden Poco, merakla beklenen yeni modeli Poco X4 Pro 5G’yi resmen tanıttı. Cihazın özelliklerine göz attığımız zaman ilk dikkat çeken şey selefine göre daha az güç üretebilen Snapdragon 690 yonga seti. Yine aynı şekilde selefinde yer alan bataryadan daha küçük bir bataryaya yani 5.000mAh’lık bir pile sahip olduğunu da söyleyelim.

Ancak Poco X4 Pro 5G’de önceki modele göre daha üstün özellikler de yok değil. Örneğin 6,67 inç’lik Full HD+ AMOLED ekran göz kamaştırırken bu ekranın Gorilla Glass 5 ile korunması da cabası olmuş. Ayrıca arka kamera örgüsünün 108MP + 8MP + 2MP’lik üçlü bir yapıdan ön kameranın ise 16MP’lik tek kameralık bir yapıdan oluştuğunu görüyoruz.

6GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle satışa sunulan cihazın Avrupa satış fiyatları ise sırasıyla 300 Euro ve 350 Euro olarak belirlendi.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar