Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaOyunPS VR 2, 2023’ün Başında Piyasaya Sürülebilir

PS VR 2, 2023’ün Başında Piyasaya Sürülebilir

PSVR Without Parole adlı YouTube kanalı 28 Şubat’ta yayınladığı videoda, Sony’nin PlayStation VR 2’yi 2023 yılının ilk aylarında piyasaya süreceğini iddia etti. Söylentiye göre PS VR 2, stok sıkıntısından dolayı PlayStation 5’in yüksek satış rakamlarına ulaşamaması nedeniyle 2022 tatil sezonunda piyasaya sürülmedi.

GamesRadar+’ın haberine göre, PlayStation VR 2’nin, yüksek sayıda bir PlayStation 5 kullanıcı tabanı olmadan başarılı olamayacağı ve PlayStation 5’lerin dünya genelinde hala sınırlı olduğu bir ortamda PS VR 2 başlığının piyasaya sürülmesinin yalnızca potansiyel PS VR 2 satışlarını etkilemekle kalmayıp, aynı zamanda çok sayıda oyuncunun daha fazla hayal kırıklığına uğramasına yol açacağı söyleniyor.

Devam eden küresel yarı iletken sıkıntısı, bir PlayStation 5 sahibi olmanın hala son derece zor olduğu anlamına geliyor. Sony’nin yeni PlayStation VR sanal gerçeklik cihazı için geriye dönük uyumluluk (PlayStation 4) desteği sunmayacağını düşünecek olursak, cihazı piyasaya sürmek için PlayStation 5’in tatmin edici bir satış miktarına ulaşmasını beklemeleri son derece mantıklı.

PS VR 2 sanal gerçeklik cihazı için 2023’ün ilk çeyreğini işaret eden çıkış tarihi iddiası Sony tarafından doğrulanmış değil. Ancak bu iddiayı ortaya atan PSVR Without Parole YouTube kanalının Horizon Call of the Mountain da dahil olmak üzere paylaştığı önceki söylentiler doğruydu. Sony, şimdiye kadar PlayStation VR 2’nin bu yıl piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini doğrulamayı reddetti. Bu da 2023 çıkış tarihinin doğru olma olasılığını artırıyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar