Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaMobilQualcomm kablosuz kulaklıklara CD kalitesini getiriyor

Qualcomm kablosuz kulaklıklara CD kalitesini getiriyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Qualcomm Kablosuz Kulaklıklara Cd Kalitesini Getiriyor 1

Bugün kablosuz kulaklık sektörü hiç olmadığı kadar kalabalık ve her segmente uygun sayısız firmanın kulaklık modellerini görüyoruz. Qualcomm sektörde farklılaşmak isteyenler için iki yeni ses yongası duyurdu.

Qualcomm Sound yongaları neler sunuyor?

Qualcomm S5 Sound Platform (QCC517x) ve Qualcomm S3 Sound Platform (QCC307x) adı verilen ses kontrolcü yongaları kablosuz olarak CD kalitesinde kayıpsız ses aktarımını hedefliyor. Tam kablosuz ve standart kablosuz kulaklıklar için kullanılabiliyor.

Snapdragon X70 özellikleri ve fiyatı belli oldu

15 sa. önce eklendi

Yongalar ses kalitesinden ödün vermeden 16bit/44.1Hz kayıpsız aktarım seviyesine ulaşabiliyor. Snapdragon 8 yonga setleri ile eşleştirildiğinde ise CD kalitesinde ses aktarımı yapılmasını sağlıyor. Oynatma tarafında ise 24-bit / 96Hz yüksek çözünürlük elde edilebiliyor.

Oyuncular için 68ms gecikme modu da sunan yonga üçüncü nesil adaptif aktif gürültü engelleme teknolojisini de standart olarak getiriyor. AptX ve AAC kodekleri de destekleniyor. Qualcomm QCC517x ve QCC307x yongaları yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Kulaklık Haberleri
  • Qualcomm S5 özellikleri neler?

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar