Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaDonanımQualcomm Mayıs ayında yeni bombasını patlacak

Qualcomm Mayıs ayında yeni bombasını patlacak

Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti duyurulduğundan beri, TSMC’nin 4nm kullanılarak yapılacak olan efsanevi bir “+” versiyonu üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Bu da Snapdragon 8 Gen 1+ hakkında birçok spekülasyona yol açtı. TSMC’nin 4nm süreci Plus olmayan kardeşine göre aşırı ısınmaya daha az eğilimli.

Qualcomm Mayıs ayında yeni bombasını patlacak

Ulaş Utku Bozdoğan: Qualcomm Mayıs ayında yeni bombasını patlacak 1

Bugün güvenilir bir kaynak bize yeni işlemcinin Mayıs ayında resmi hale getirileceğini söylüyor. Bu işlemci tarafından desteklenen cihazların hemen ardından duyurulması da olası. Bu nedenle, eğer bu doğruysa, ilk Snapdragon 8 Gen 1+ telefonların Mayıs ayının sonundan önce ve Haziran ayında piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz.

Birinci aşama müşterilerin listesi Lenovo ve Motorola, OnePlus ve Xiaomi’yi içerecek. Snapdragon 8 Gen 1’in model numarası SM8450 ve 8. Nesil 1+, görünüşe göre SM8475 olarak tanımlanacak. Bu da Qualcomm’un kesinlikle kardeşine kıyasla gözle görülür bir gelişme göstereceğinin belirtisi. Yeni 7 serisi çipler de yaklaşık olarak aynı zamanda piyasaya sürülecek.

Qualcomm, çip üretiminde temel olarak Samsung’a dayanıyordu. Ancak şimdi bu durum değişiyor. Qualcomm, koronavirüs ve karantina süreci yüzünden çip krizinden iş yükü olarak etkilendi ancak mali açıdan herhangi bir zarara uğramadı.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar