Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilQualcomm Snapdragon X70 5G Modem Duyuruldu

Qualcomm Snapdragon X70 5G Modem Duyuruldu

Qualcomm, MWC 2022 etkinliği sırasında daha fazla performans ve yapay zeka işlevleri vadeden Snapdragon X70 5G modemini duyurdu. Yeni çipin büyük ihtimalle Snapdragon 8 Gen 2’nin bir parçası olması bekleniyor.

Snapdragon X70, 10 Gbps en yüksek indirme hızlarına ulaşabilecek nitelikte. Öte yandan gerçek dünyada bunun ne kadar karşılık bulacağı tabii ki merak konusu. 5G modemin en büyük başarılarından biri ise hem mmWave hem de 6GHz altı bantları iyileştirmek için yapay zekayı kullanması. Modem, ortalama indirme ve yükleme hızlarını artıran yapay zeka tabanlı bir kanal durumu geri bildirimi ve optimizasyon algoritması kullanıyor.

Snapdragon X70, kapsama alanını artırmak için yapay zeka tabanlı mmWave ışın yönetimini ve ardından yapay zeka tabanlı bir ağ seçim algoritmasını kullanacak. Yeni temel bant yongası aynı zamanda 500 MHz’den 41 GHz’e kadar her ticari 5G bandını destekleyen ilk yonga olmasıyla öne çıkıyor. Bu uyumluluk düzeyi, çipin tüm büyük operatörlerle çalışmasını sağlayacak. Snapdragon X70 ayrıca küresel 5G çoklu SIM ve Dual-SIM Dual Active desteğine sahip.

En yüksek 10Gbps indirme hızı ve en yüksek 3.5Gbps yükleme hızı ile Snapdragon X70, maksimum performans sağlıyor. Ek olarak Qualcomm 5G PowerSave Gen 3 teknolojisi sayesinde en son modemin güç açısından yüzde 60’a kadar daha verimli olduğunu iddia ediliyor. Qualcomm’un QET7100 Geniş Bant Zarf Takibi ve yapay zeka tabanlı uyarlanabilir anten ayarı, performansı ve gecikmeyi optimize ederken güç tasarrufunda ekstra yardım sağlayacak.

Snapdragon X70’in bu yıl içinde Apple dahil olmak üzere çeşitli Qualcomm telefon ortakları için piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar