Cuma, Ekim 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilRealme, 100-200W Dayanaklı UltraDart Şarj Teknolojisini Duyurdu

Realme, 100-200W Dayanaklı UltraDart Şarj Teknolojisini Duyurdu

Realme tarafından UltraDart adlı Dart şarj sisteminin bir sonraki evrimi duyuruldu. Realme UltraDart, 100W ile 200W arasında değişen hızları mümkün kılan bir mimari olarak karşımıza çıkıyor. Ek olarak şirket, 150W ile bu aralığın tam ortasında olacak olan Realme GT Neo3 ile UltraDart Şarj Mimarisini (UDCA) kullanan ilk akıllı telefonu yakında piyasaya süreceğini de açıklamış durumda.

Mevcut telefonlar 18W ile 65W arasında şarj eden eski Dart teknolojilerini kullanıyor. En iyiler ile tamamen şarj 35 dakikayı buluyor. UltraDart ise pil güvenliğini ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için daha fazla özellik eklerken daha da hızlı ilerlemeyi hedefliyor. Şirketin amacı ise sadece 5 dakikada yüzde 0-50 şarjı etkinleştirmek. Realme, buna ulaşmak için akımı artırmak üzere birden fazla takviye şarj pompası kullanıyor.

İnanç Can Çekmez: Realme, 100-200W Dayanaklı UltraDart Şarj Teknolojisini Duyurdu 1

Sıcaklık Yönetim Algoritması, kullanıcı aynı anda çipseti zorlu bir oyunla veya uzun süre video oynatırken aynı anda zorluyor olsa bile, şarj olurken batarya sıcaklığının 43 derecenin altında kalmasını sağlıyor.

Uzun vadede, yüksek kaliteli lityum bataryalar, Ultra Pil Koruma sistemi sayesinde 1000’den fazla tam şarj döngüsünden sonra kapasitelerinin yüzde 80’ini koruyacak.

Yine bu teknoloji, henüz detayları duyurulmayan Realme GT Neo3 seri üretime girmeye yakın olduğu anda kitlesel tüketicilerin kullanımına sunulacak.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar