Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilRealme 9 Pro ve Pro+ Çıkış Tarihi Netleşti

Realme 9 Pro ve Pro+ Çıkış Tarihi Netleşti

Realme’nin çıkarmaya hazırlandığı Realme 9 Pro ve Realme 9 Pro+ akıllı telefonları ile ilgili birçok sızıntı bilgi paylaşılsa da, bu cihazlar hala resmi olarak onaylanmış değiller. Ancak GSM Arena tarafından paylaşılan habere göre bu durum, önümüzdeki ay içerisinde değişecek gibi görünüyor.

Yeni sızdırılan bir tanıtım afişine göre, Realme’nin yeni orta sınıf akıllı telefonlarının tanıtımının 15 Şubat’ta gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu, tanıtıma kadar yaklaşık olarak iki haftalık bir süre olduğu anlamına geliyor ve o zamana dek muhtemelen bu iki akıllı telefon hakkında çok daha fazla sızıntı bilgi ortaya çıkacaktır. Tabii bu tarihin henüz Realme tarafından onaylanmadığını belirtelim.

Pro’nun (yakın zamanda ortaya çıkan Redmi Note 11 Pro 5G gibi) Snapdragon 695 yonga seti ile birlikte gelmesi bekleniyor. Pro+’ın ise MediaTek Dimensity 920 yonga setine sahip olacağı iddia ediliyor. Ayrıca Realme 9 Pro’nun 33 watt gücünde hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh kapasiteli bir bataryası olacağı belirtilirken Realme 9 Pro+’ın ise 65 watt gücünde hızlı şarjı destekleyen 4.500 mAh kapasiteli bir batarya ile geleceği söyleniyor.

Garip bir şekilde Realme 9 Pro+, daha düşük yenileme hızına (90 Hz – 120 Hz) sahip daha küçük boyutlu bir ekran (6.43″ – 6.59″) ile gelecek. Bu da ister istemez, ana kameradaki “optik görüntü sabitleme” desteğinin dışında Pro+ modelinin avantajının ne olduğunu merak etmemize neden oluyor. Tabii sızıntılar paylaşılırken iki telefonun özelliklerinin karıştırılmış olma ihtimali de mevcut.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar